کد خبر: 989311 A

حاجی دلیگانی تهدید کرد؛

نماینده شاهین‌شهر گفت: در ابتدای واریز یارانه ها، ارزش یارانه‌ها ۱۰ الی ۱۲ دلار بود اما اکنون عددی که پرداخت می‌شود حتی به اندازه ۲ دلار هم ارزش ندارد. در حالیکه مطابق قانون هدفمندی یارانه ها، ۵۰% از آنچه که از محل هدفمندی یارانه‌های سوخت و انرژی به دست می‌آید باید به مردم داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر طی سخنانی گفت: اکنون به قشر زیادی از جمعیت کشور یارانه معیشتی داده نمی‌شود، یا حتی یارانه را دریافت نمی‌کنند. حتی افرادی هستند که مددجو و تحت پوشش نهادهایی مانند کمیته امداد یا بهزیستی هستند اما اکنون یارانه را دریافت نمی‌کنند و اسمشان در لیست نیست که اگر همان لیست منشاء اقدام باشد سایر یارانه‌ها و کمک‌های معیشتی را هم دریافت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مستحضر هستید که حامل های انرژی تاکنون چندبار گران شده اما عدد یارانه‌ها برابر با همان افزایشی که قیمت حامل های انرژی داشته، زیاد نشده است. در ابتدای واریز یارانه ها، ارزش یارانه ماهیانه ۱۰ الی ۱۲ دلار بود اما اکنون عددی که پرداخت می‌شود حتی به اندازه ۲ دلار هم ارزش ندارد. در حالیکه مطابق قانون هدفمندی یارانه ها، ۵۰% از آنچه که از محل هدفمندی یارانه های سوخت و انرژی به دست می‌آید باید به مردم داده شود.

حاجی دلیگانی در ادامه بیان داشت: ما به صورت مرتب شاهد افزایش قیمت خدمات و کالا هستیم و در بسیاری از موارد شروع کننده گرانی خدمات و کالا، خود نهادهای دولت هستند، برای مثال همین بحث افزایش کارمزد‌های خدمات الکترونیکی بانکی که در مقایسه با سایر نقاط دنیا، اجحاف در حق مردم است.

وی افزود: در همین جا به آقای همتی می‌گویم که اگر این را اجرا کردید ما تحقیق و تفحص خواهیم کرد تا مشخص شود که چرا و چگونه این طرح اجرا شده و هدف آن چه بوده است، اصلا مشخص نیست مردم از گرانی‌هایی که توسط دولت انجام می‌شود به کجا پناه ببرند.

حسینعلی حاجی‌ دلیگانی یارانه معیشتی طرح تامین کالاهای اساسی یارانه کالاهای اساسی نماینده شاهین شهر تحقیق و تفحص بانک مرکزی طرح افزایش کارمزد خدمات بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر