سرخط خبرها:
کد خبر: 989283 A

گودرزی در صحن مجلس:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چه تفاوتی بین بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد یا دیگر بازنشستگان وجود دارد که طرح کامل اجرا نشده است؟ بله دولت کار خوبی انجام داده است و اقدامش شایسته است اما دیر انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گودرزی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریت تأمین کالاهای اساسی در موافقت با پیشنهاد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر اضافه کردن به منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و تأمین مسکن برای مستضعفان گفت: تصمیمی که دولت گرفته مبنی بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید کامل و جامع باشد.

وی ادامه داد: چه تفاوتی بین بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد یا دیگر بازنشستگان وجود دارد که طرح کامل اجرا نشده است؟ بله دولت کار خوبی انجام داده است و اقدامش شایسته است اما دیر انجام شده است. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  منابع پایدار در نظر بگیرد و باید در بودجه‌ریزی‌های سال آتی این مهم به درستی پیش‌بینی شود.

وی افزود: اما پیشنهاد همکار عزیزمان آقای حاجی بابایی در ارتباط با تکمیل یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق فولاد نیاز به عدد داریم.

گودرزی ادامه داد:  ۵۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد ضرورت دارد و  از طرفی هم  منابع مالی نداریم، بنابراین در اختیار قرار دادن این منابع هم برای بازنشستگان و هم مسکن مستضعفان کار سختی است. 

 وی با بیان این که حالا که این طرح ها اجرا شده است باید کامل شود، گفت: مجلس باید کمک کند این منابع در اختیار قرار گیرد، امروز دارایی‌های مازادی وجود دارد که در اختیار دولت است به هر ترتیب این موارد باید تبدیل شوند و هیچ بار مالی برای دولت ندارد و در واقع فقط یک جابجایی محسوب می‌شود.

گودرزی گفت: لذا شایسته است نظر به اهمیت تجمیع طرح متناسب‌سازی دریافتی بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی و اهمیت ساخت و ساز کمیته امداد در حوزه مسکن که امروز یک ضرورت است این طرح‌‌ها برای تکمیل طرح اجرا شد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر