سرخط خبرها:
کد خبر: 989177 A

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ویروس کرونا باعث ارتقای آمادگی‌ها شد، گفت: بهداشت باید در لایه‌های مختلف زندگی شکل بگیرد و مصونیت در برابر کرونا منوط به یک نظم و انضباط اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی در شورای معاونان پدافند غیرعامل وزارت آموزش و پرورش که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و به شکل ویدئو کنفرانس با مدیران ستادی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل چرخه مکمل دفاع کشور است که با تدبیر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۲ تشکیل شده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: پدافند غیرعامل مسوول ارتقا آمادگی دفاعی در بخش نظامی است که آموزش و پرورش با توجه به تاثیر خود در فرهنگ سازی در جامعه می‌تواند در تبیین و آشنایی با مفهوم و نهادینه‌سازی پدافند غیرعامل نقشی حیاتی ایفا کند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه دفاع غیرعامل یک نگاه، تفکر و یک سبک زندگی است پدافند غیرعامل را مروج روح همکاری جمعی و یک مهارت اجتماعی دانست.  

سردار جلالی متذکر شد: در برنامه ششم توسعه کشور، ماده ۵۸ قانون احکام دائمی، به اهمیت مساله آموزش در پدافند غیرعامل اشاره و ماموریت‌ها را مشخص کرده است. سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز برهمین اساس شیوه نامه این ماده را در کمیته دائمی پدافند غیرعامل مصوب کرده و وظایف هر یک از نهادهای متولی این بخش از جمله آموزش و پرورش مشخص شده است.

وی کرونا را یک رزمایش جدی در مورد حفظ کارکرد زیرساخت‌ها دانست و تصریح کرد: این بیماری با تمام سختی ها و تلخی هایی که بر ما تحمیل کرد، نکات مثبتی نیز به دنبال داشت از جمله اینکه باعث ارتقای آمادگی‌ها شد. نمونه این موضوع را در آموزش برخط در آموزش و پرورش می توان مشاهده کرد.

سردار جلالی بیان کرد: با توجه به طولانی شدن بحران کرونا مشخص است که برای مبارزه با این بحران نیازمند به کارگیری رویکرد بهداشت محور با تاکید بر تغییر سبک زندگی هستیم.

وی متذکر شد: بهداشت باید در لایه‌های مختلف زندگی شکل بگیرد و مصونیت در برابر کرونا منوط به یک نظم و انضباط اجتماعی است که آموزش و پرورش نقشی اساسی در نهادینه کردن این موضوع دارد.

سردار جلالی با بیان اینکه آموزش‌ها در حوزه پدافند غیرعامل باید متناسب نیاز دانش آموزان بهینه شود تاکید کرد: مهم‌ترین مطالبه سازمان پدافند غیرعامل کشور از وزارت آموزش و پرورش، نهادینه شدن تفکر پدافند غیرعامل و مقاومت در سرفصل های آموزشی است تا فرد و جامعه برای این تفکر آماده شوند.

وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور در همین راستا اقدام به تولید محتوای تصویری برای سطوح مختلف به منظور انتشار در شبکه شاد کرده است متذکر شد: شبکه شاد نماد یک اقدام انقلابی برای تهیه یک پلتفرم بومی برای تداوم کارکرد نظام آموزشی کشور در شرایط کروناست که با وجود برخی ضعف‌ها و کاستی‌ها قطعا بهتر از نمونه خارجی است. یقین داریم که با برطرف شدن این ضعف‌ها، شبکه شاد موجب جهش آموزش برخط در کشور خواهد شد.  ​

کرونا سردار جلالی سازمان پدافند غیرعامل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر