کد خبر: 988884 A

امیر عبداللهیان:

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به جایگاه سردار سلیمانی از تشکیل ستاد برگزاری یادبودی درخور این شهید خبر داد.

به گزارش ایلنا، "حسین امیرعبداللهیان" دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در اولین نشست خبری ستاد برگزاری سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: یاد و خاطره قهرمان مبارزه با تروریسم، شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه در هفته‌های نزدیک به ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بین‌المللی بغداد هستیم که این ترور با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا به عنوان تروریسم شماره یک در جهان انجام شد و در این حادثه سردار سلیمانی و همراهان شان به شهادت رسیدند، اظهار داشت: مکتب سلیمانی ایجاب می کند که در دنیای پیچیده کنونی بتوانیم از طرق مختلف این اندیشه‌ها و مکتب را برای نسل کنونی و نسل‌های آینده نه تنها در ایران و منطقه بلکه در سطح بین المللی به تصویر بکشیم و از این منظر به دلیل اهمیت موضوع، مجموعه‌های تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته که این بنیاد با حمایت های مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

امیر عبداللهیان افزود:: از ماه ها قبل دوستداران سردار سلیمانی از داخل ایران، منطقه و حتی در آمریکای لاتین و داخل آمریکا و اروپا مرتب ایده‌های مردمی خود برای گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و اولین سالگرد او را دنبال کردند و در نتیجه مسئولان در جمهوری اسلامی ایران بر آن شدند برای آنکه یک گرامی‌داشت در خور شخصیت والای سردار سلیمانی برگزار شود، ستادی به این منظور شکل گیرد که این کنفرانس خبری اولین برنامه در این راستا است و  در مراحل مختلف اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توجه به ابعاد متنوع شخصیتی سردار سلیمانی مهم است، افزود: سردار سلیمانی یک فرد نبود، سردار سلیمانی یک سردار و یک ژنرال نظامی به تنهایی نبود. شخصیت سردار سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری یک مکتبی را ایجاد کرد که در راستای مکتب اسلام ناب پیامبر عظیم الشأن اسلام و در راستای اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در راستای دیدگاه های ناب و ارزشمند مقام معظم رهبری بود و از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد می شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل اضافه کرد: از این منظر و به دلیل اهمیت موضوع، مجموعه‌ای تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است و این بنیاد با حمایت های مردمی فعالیت خود را آغاز کرده و امروز ما هم به طور رسمی اعلام می‌کنیم که بنیاد شهید سلیمانی به دنبال آن است که اندیشه‌های ناب مکتب سلیمانی را ترویج دهد و قرار است مانع تحریف در خصوص شخصیت سردار سلیمانی شود.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: همچنین به دنبال آن هستیم که در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین در سطح ملی نسبت به آثار سردار سلیمانی و اندیشه‌های سردار سلیمانی روشنگری شود.

وی افزود: این بنیاد در عین حال از وجود حمایت خانواده معظم سردار سلیمانی و به طور مشخص سرکار خانم زینب سلیمانی برخوردار است که حقیقتاً از آغازین لحظات دریافت خبر شهادت پدرشان توانستند به طور ویژه نقشی زینب گونه داشته باشند و حتماً در چارچوب بنیاد سلیمانی هم همه ما شاهد فعالیت‌های خوب سرکار خانم سلیمانی خواهیم بود و این بنیاد هم نقش اصلی و اساسی خود را ایفا خواهد کرد.

تکمیل می‌شود...

سردار سلیمانی حسین امیر عبدالهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر