کد خبر: 988661 A

امام جمعه شهر کویته در کنفرانس وحدت اسلامی:

علامه موسوی گفت: وحدت، پیامی عظیم برای مسلمانان است و شاید پیام مھم تری از این نداشته باشیم. یقینا اگر برای وحدت کاری نکنیم، از یکدیگر دور خواھیم شد و در نتیجه مشکلات ایجاد می شود و اسلام بدنام می شود.

به گزارش ایلنا، علامه سید هاشم موسوی، امام جمعه شهر کویته در وبینار منطقه‌ای سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی تأکید کرد: در ایام ھفته وحدت، اگر مسلمانان وحدت را نشان دھند پیامبر اکرم(ص) ھم خوشحال می شوند و ھمراه با خوشحالی پیامبر اکرم(ص)، خداوند متعال ھم راضی و خشنود می شود. خدا راضی ھست از کسانی که باھم ھستند.

وی افزود: اگر مسلمانان می خواھند پیشرفت کنند برای سربلندی اسلام می خواھند کار کنند، نیاز دارد شیعیان و اھل سنت یک دل و یک زبان شوند، تا اسلام سربلند شود و پیام اسلام را به کسانی ابلاغ کنند که تشنه دین ھستند.

امام جمعه شهر کویته اذعان کرد: این امر خیلی واضح ھست که غرب و کسانی که از اسلام دور ھستند، از معنویت دور ھستند. اگر ما مسلمانان متحد شویم و پیام اسلام را به آن ھا برسانیم، آن ھا ھم نسبت به راه اصلی شناخت پیدا خواھند کرد. اما اگر خدایی ناکرده آن ھا دیدند که مسلمانان باھم درگیر ھستند، خدایی ناکرده به این نتیجه رسیدند که در اسلام مشکلاتی ھست، تروریسم است، اسلام اسمی است نعوذبالله از قتال و سفاکیت، از اسلام دور می شوند.

وی ادامه داد: آن مسلمانان ساده ای که به خواسته آمریکا و بریتانیا و ابر قدرت ھای شیطانی، قتال می کنند و خون مسلمانان را می ریزند، باید بدانند که از خدا و پیامبر و قرآن روی برگردانده اند. این افراد سدی در راه پیشرفت اسلام ھستند و کسانی را از اسلام فراری می دھند که می خواھند در آغوش اسلام پناه بگیرند. از این رو ما باید باھم باشیم و در ھفته وحدت عید ولادت پیامبر(ص) را برگزار کنیم.

علامه موسوی تأکید کرد: نجات مسلمانان در وحدت است. متاسفانه دشمن، مسلمانان را در مسئله ی دست بسته نماز خواندن یا دست باز نماز خواندن درگیر کرده است، آن مسایل فرعی بجای خودش، ولی نباید اینقدر بزرگنمایی کرد که ھدف ھای اصلی اسلام لطمه بخورد و خدای ناکرده پیامی در جھان منتشر شود که نعوذباله ، نعوذبالله بگویند «الله اکبر، لااله الا الهد» شعارھای امن و سلامتی نیستند. درحالی که اسلام به معنای سلم، امن، آشتی، محبت و... است.

وی افزود: پیشرفت کشور عزیزمان پاکستان ھم زمانی محقق می شود که شیعیان و اھل سنت متحد شوند، یک دیگر را تحمل کنند، دست و بازوی یک دیگر شوند. اگر ما می خواھیم اسلام در جھان در رتبه اول باشد باید به «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» عمل کنیم. البته وحدت بین مسلمانان این نیست که شیعه، اھل سنت شود یا اھل سنت، شیعه شود، یا مسلک خودش را رھا کند، نخیر. این کار مشکلات را دو چندان می کند، چون این حقیقتی ھست که ھر کسی به مذھب و مسلک خودش علاقه دارد، پس باید در مذھب و مسلک خودش اخلاص داشته باشد. به مسلک خودش متمسک باشد، ولی باید یکدیگر را تحمل کنیم.

امام جمعه شهر کویته عنوان کرد: اسلام می گوید که با کافران ھم خوش رفتار باشید، «قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا» این برای ھمه انسان ھا ھست که وقتی با کسی برخورد می کنند رفتارتان خوب باشد. یقینا قرآن این پیام را دارد که با برادر دینی تان که شاید در بعضی از عقاید با شما اختلاف دارند، خوش رفتار باشید.

وی ادامه داد: به هرحال نفع مسلمانان در این است که ما پیام حضرت آیت الله العظمی روح الله خمینی(ره) را گوش کنیم که حدودا چھل سال پیش دوازده تا ھفده ربیع را ھفته وحدت نامیدند تا مسلمانان دست و بازوی یک دیگر شوند و بعد از ایشان حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای، فرمان امام خمینی(ره) را پیش برد و ھنوز ھم در این راه مشغول ھستند.

علامه موسوی گفت: وحدت، پیامی عظیم برای مسلمانان ھست و شاید پیام مھم تری از این نداشته باشیم. یقینا اگر برای وحدت کاریی نکنیم، از یکدیگر دور خواھیم شد و در نتیجه مشکلات ایجاد می شود و اسلام بدنام می شود. البته پشت این اختلافات دست آمریکا و اسرائیل و ابر قدرت ھای شیطانی باشد، تا مسلمانان را از یک دیگر دور کند.

هفته وحدت کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی امام جمعه شهر کویته علامه سید هاشم موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر