کد خبر: 988541 A

در بیانیه حزب اعتدال و توسعه مطرح شد؛

حزب اعتدال و توسعه در بیانیه‌ای مطرح کرد:اسلام‌ستیزی با ترویج گفتمانِ نفرت‌پراکنی روی دیگر اسلام‌هراسی با ترویج تفکراتی ارتجاعی و خشونت‌آمیز است و هر دو برآمده از خوی کهنه و پوسیدهِ استعمارگری و استثمارگری غربی است.

به گزارش ایلنا، حزب اعتدال و توسعه در محکومیت اظهارات موهن رئیس‌جمهور فرانسه بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است: 

امت اسلامی، امسال در حالی زادروز باسعادت پیامبر رحمت و هفته وحدت را گرامی می‌دارد که تحرکات اسلام‌ستیزانه از سوی دشمنانِ این دین رحمانی، سازمان‌یافته‌تر و گسترده‌تر از پیش شده است.

سخنان موهن رئیس جمهور فرانسه در حمایت از بازنشر اسائه ادب به ساحت منزه پیامبر عظیم‌الشان اسلام را باید نشانی دیگر از خشم عمیق غرب از شکست دسیسه شیطانی‌شان در ایجاد فرقه منحوس داعش که هدفی جز ضربه به جامعه بزرگ اسلامی و ترویج اسلام‌هراسی در جهان نداشت، ارزیابی کرد.

اسلام‌ستیزی با ترویج گفتمانِ نفرت‌پراکنی روی دیگر اسلام‌هراسی با ترویج تفکراتی ارتجاعی و خشونت‌آمیز است و هر دو برآمده از خوی کهنه و پوسیدهِ استعمارگری و استثمارگری غربی است.

نابودی داعش که در پرتو همراهی و همگامی ملت‌های مسلمان منطقه اعم از شیعه و سنی تحقق یافت، تجربه‌ای گران‌سنگ و ذی قیمت است که می‌تواند چراغ راه امت اسلام در ناکام گذاشتن دسیسه‌های اسلام‌ستیزانه‌ای همچون مورد اخیر باشد.

حزب اعتدال و توسعه ضمن محکومیت شدید اظهارات موهن  رییس‌جمهور فرانسه، از احاد مسلمانان بالاخص احزاب و گروه‌های سیاسی در اقصی نقاط جهان اسلام می‌خواهد به کارزار جهانی محکومیت اقدامات نفرت‌پراکنانه دولت فرانسه علیه دین مبین اسلام بپیوندند.

 

حزب اعتدال و توسعه توهین به پیامبر اسلام (ص)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر