کد خبر: 988529 A

سردار سلامی:

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که برای نقش آفرینی بهتر در مقابله با ویروس کرونا ۵۴ هزار پایگاه مقاومت در کشور به پایگاه‌های امدادگران و حافظان سلامت تبدیل شوند.

به گزارش ایلنا، سرلشکر حسین سلامی در نشست هماهنگی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) اظهار کرد: از همه فرمانده‌هان ۵۴ هزار پایگاه مقاومت کشور انتظار می‌رود این پایگاه‌ها را به محلی برای حفظ و امداد مردم تبدیل کنند تا در مبارزه و تشخیص ویروس کرونا نقش مهمی ایفا شود.

وی با تاکید براینکه با تشخیص به موقع بیماری طبق نظریه‌ پزشکان می‌توان زنجیره انتقال این بیماری را به صورت طبیعی قطع کرد، ‌ گفت: اگر بیماری به سرعت تشخیص داده شده و افراد بیمار در قرنطینه مانده و از افراد سالم جدا شوند، ‌می‌توان زنجیره انتقال بیماری را قطع کرد.

سلامی با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی بین خانواده‌های کم درآمد، ‌ تصریح کرد: توصیه به این خانواده‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یکی از مسائلی است که بایستی همه سپاه‌های استانی و شهرستانی آن را انجام داده و به قرنطینه کردن بیماران کمک کنیم. البته هم اکنون از سوی بخش‌های مختلف سپاه ارائه بسته‌های معیشتی به خانواده‌های کم درآمد در حال انجام است و نباید این موضوع متوقف شود.

وی با توصیه سپاه‌های استانی و شهرستانی برای کمک به نیروی انتظامی، یادآور شد: در شهرهایی که کنترل ورود و خروج صورت می‌گیرد این همکاری و همیاری صورت بگیرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تولید و توزیع ماسک خاطرنشان کرد: باید نیروهای بسیج در اماکن پر رفت و آمد، پایگاه‌هایی برای توزیع ماسک برای آنهایی که ماسک ندارند ایجاد کنند تا فرهنگ استفاده از ماسک در جامعه گسترش داده شده و بیماری کنترل شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلامت ویروس سردار سلامی پایگاه مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر