کد خبر: 987997 A

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای، توهین رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اقدام نشریه فرانسوی و رفتار رئیس جمهور این کشور در اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) را محکوم کرد.
 
متن پیام به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ
پیام مهربانی، صلح و راستی پیامبر عظیم شان اسلام از پس قرنها همچنان به گوش میرسد و دلهای مرده و سخت را به غمزه ملاطفت و مهربانی نرم میکند. اما به گواهی تاریخ، خواب زدگان مُهر بردهان خورده، یارای پذیرفتن نور را ندارند و چنان به خوی تعصب و دشمنی دچارند که نه زیبایی را می فهمند و نه آزادی را و هر دستاویزی را بهانه دمیدن بر آتش حماقت خود خواسته و آتش افروزی بی منطقشان میکنند.
ما معتقدیم که طراحان اصلی این جریانهای افراطی سردمداران نظام سلطه و صهیونیستهای هتاک هستند که در این هنگامه میکوشند با تولید وحشت و خشونت به نام اسلام، تئوری ناجوانمردانه اسلام هراسی را ترویج کنند و از این آب گل آلوده طرفی برای خود ببندند که برای مردمان آن دیار ثمری جز ناکامی در پی نداشته است.
به رئیس جمهور فرانسه توصیه می کنیم از ترویج توهین در روزنامه ها و رسانه ها دست بردارد و با ادیان دیگر به احترام رفتار کند. تجویز توهین و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله وسلم) به اسم آموزش آزادی بیان همچون تجویز آموزش بددهانی است و این تجویزها در نهایت به نزاع ختم میشود. به توطئه گران و طراحان این اقدامات شوم اعلام میداریم که با تولید نقابهای دروغین افراطی و خشونتی، اسلام حقیقی پنهان نمی ماند و مکرتان به خودتان باز خواهد گشت.
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن ابراز خشم از اقدامات دامنه دار رسانه های مغرض در توهین به ساحت مقدس پیامبر نور و مهربانی، جانب داری از این رویداد شوم را محکوم می کند. هشدار می دهیم که آتشی که اکنون در آن می دمید، ناگهان دامان بی کفایتی خودتان را خواهد گرفت، چرا که آزادگان و جوانمردان عالم تزویر و تاریکی را از نور و روشنی به راحتی تمیز میدهند. ما از همه مسلمانان در سراسر جهان میخواهیم با حفظ هوشیاری و بصیرت ورزی، تزویر توطئه گرانی که این بازی از پیش باخته را طرح کردند به خودشان برگردانند. ان شاء الله.
 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شارلی ابدو امانوئل ماکرون اهانت به پیامبر اسلام توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر