کد خبر: 987399 A

الجزیره:

الجزیره در تحلیلی انتخاب دوباره ترامپ را تهدیدی برای ایرانی تبارها دانست.‌

به گزارش ایلنا، الجزیره در گزارشی نوشت:  حضور ترامپ در کاخ سفید برای ایرانی تبارهایی که در چهارسال گذشته از خانواده‌های خود جدا، از دسترسی به حساب‌های بانکی خود محروم و در مرزها دستگیر شده‌اند، خبر بدی است.

در ادامه این گزارش آمده است: تداوم این وضع باعث  آسیب‌پذیرتر شدن این اقلیت در آمریکا  می‌شود‌. حضور ترامپ بر آزادی‌های مدنی داخلی تاثیر می‌گذارد. بسیاری از مشکلات امروز این جامعه پیامد تنش میان دولت‌های ایران و آمریکاست. این در حالی است که جامعه ایرانی تبارهای آمریکا دارای ثروت  و تحصیلات عالی هستند.  آن.ها خواهان جلوگیری از جنگ و کاهش تنش هستند.

نویسنده این گزارش تاکید کرد: در دولت ترامپ حقوق مدنی ایرانیان در آمریکا تحت تاثیر قرار گرفت و تضعیف شد. ایرانی تبارها در امریکا با تبعیض مواجه هستند، از سوی دیگر شهروندان ساکن ایران نیز در اثر تحریم‌های شدید اقتصادی در رنج و سختی به سر می‌برند. احترام به دموکراسی در آمریکا در گروی برکناری ترامپ است.

در ادامه این گزارش آمده است: حتی اگر ترامپ بازنده انتخابات شود، از بین بردن آن چه او به ارث گذاشته نیازمند اجماع و همکاری برای تقویت آرمان‌های آمریکایی در میان اقوام مختلف این کشور است تا بتوان از تبعیض جلوگیری کرد.

 

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر