کد خبر: 987266 A

نیویورک تایمز:

نیویورک تایمز در تحلیلی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخت.

 به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک تایمز، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرده است که در صورت راه یابی بایدن به کاخ سفید، کار وی برای لغو تحریم‌های علیه ایران سخت خواهد بود.

برایان اُ تول، مشاور سابق در دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: این کار  برای بایدن خطرناک و مسیر را برای او سخت  خواهد کرد.

بایدن به عنوان رئیس جمهور آینده دوران سختی  برای لغو این تحریم ها خواهد داشت. از طرفی شرکت‌های بین‌المللی شرایط بسیار سختی برای سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی ایران یا حتی خرید نفت از ایران خواهد داشت و با نگرانی‌های زیادی روبرو می‌شوند. 

ترامپ در روزهای اخیر ، به اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران در راستای فشار حداکثری  پرداخت. اما این در شرایطی است که ایران توانسته تا حدی نفت خود را بفروشد. کارشناسان اعلام کردند که ایران روزانه ۳۰۰ هزار  تا ۴۰۰ هزار بشکه نفت را به چین و سوریه ارسال  می‌کند. 

این در حالیست که علیرغم ادعای آمریکا در مورد معافیت دارو از تحریم ها ایران با کمبود جدی دارو در شرایط همه گیری مواجه شده است.

شرکت.ها به دلیل تحریم ها و ترس از  مجازات‌های آمریکا از انجام تراکنش با ایران امتناع دارند و از آن خودداری می‌کنند بنابراین تهیه دارو برای ایران دشوار شده است، ‌‌به نظر می رسد بایدن با کار راحتی برای مذاکره و لغو تحریم ها روبرو نیست و به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. هدف ترامپ سخت کردن کار دولت احتمالی بعدی است‌.

از سوی دیگر نماینده آمریکا در امور ایران هم تاکید کرده که لغو تحریم ها برای بایدن کار آسانی نیست.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر