کد خبر: 986869 A

در تذکر شفاهی به وزیر نفت؛

نماینده بندر لنگه در مجلس خطاب به وزیر نفت گفت: چرا تهیه کپسول گاز مردم را نیز سهمیه بندی می کنید و آنها را به دردسر و زحمت می اندازید؟

به گزارش ایلنا، احمد جباری در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نفت عنوان کرد: اخیراً وزارتخانه شما نامه ای به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مبنی بر سهمیه بندی کپسول گاز ارائه کرده است.  

نماینده بندر لنگه، بستک و پارسیان ادامه داد: آقای وزیر در صحن علنی گفت که ۹۸ درصد کل کشور از نعمت گاز لوله کشی برخوردار است و لابد آن دو درصد استان هرمزگان است که گازرسانی نشده است. استانی که روی ذخایر و منابع نفتی و گازی نشسته است.

وی افزود: این روندی که در استان های مختلف کشور جاری است را چرا می خواهیم برهم بزنیم. آقای وزیر نفت؛ از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.

جباری در ادامه خطاب به وزیر نفت مطرح کرد: آقای وزیر؛ روال عادی این است که در روستاهای مختلف کشور که گازرسانی انجام نشده، عاملین فروش گاز ماشین های خود را درب خانه روستاییان می فرستند و کپسول های گازی را تحویل گرفته و کپسول های پر را ارائه می دهند.

وی تاکید کرد: در این شرایط سخت و تنگناهای اقتصادی و شرایط کرونایی، مگر چه ضرورتی پیش آمده که شما می خواهید روش تهیه کپسول گاز مردم را هم سهمیه بندی کنید و مردم را اینجا هم به دست انداز و دردسر بیاندازید؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: به وزیر نفت تذکر می دهم همانطور که مدیرکل امور مجلس به بنده اعلام کرد که این موضوع از دستور کار وزیر خارج شده است، این موضوع را اجرایی  کند. ما در استان ها، شهرها و روستاها قاچاق کپسول گاز نداشتیم، چرا مردم را به زحمت می اندازید؟

احمد جباری نماینده بندر لنگه سهمیه بندی کپسول گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر