کد خبر: 986758 A

راستینه هفشجانی در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاح ساختار بودجه می‌توانیم ضمن شفاف‌سازی بودجه، ایجاد منابع پایدار برای بودجه، مدیریت هزینه‌ها و عدالت و توسعه متوازن بسیاری از مشکلات امروز مردم را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  احمد راستینه در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۵ آبان)مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی گفت: همه ما فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب را باید مورد توجه قرار دهیم و باید نقد از مسئولان سازنده باشد و اهانت و هتک حرمت به آنان تحت هیچ شرایطی انجام نشود. مجلس یازدهم سوگند خورده است که تحت هر شرایطی مصالح کشور را در نظر داشته باشد اما حقوق ملت را هم مدنظر داریم و بر این اساس عده ای نباید برداشت های خود را به فرمایشات مقام معظم رهبری منتسب کنند.

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علت مخالفت بنده و جمعی از نمایندگان با استیضاح رئیس جمهور آن بود که در شرایطی که آمریکا جنگ تمام عیاری را علیه کشورمان به وجود آورده است، باید انسجام در کشور برای حل مشکلات وجود داشته باشد. البته نمایندگان درخواست‌کننده استیضاح هم مهمترین علت خود برای استیضاح را عدم پاسخگویی دولت عنوان کرده اند.

وی با بیان این که  باید نمایندگان مجلس با توجه به اختیارات قانونی خود دولت را پاسخگو کنند، بیان کرد:  باید چارچوب‌های کلی اصلاح ساختار بودجه را در قالب طرحی قانونی و دولت را مکلف به ارائه لایحه بودجه در قالب کلیات این قانون کنیم.

راستیه در پایان تاکید کرد:  با اصلاح ساختار بودجه می‌توانیم با شفاف‌سازی بودجه، ایجاد منابع پایدار برای بودجه، مدیریت هزینه‌ها و عدالت و توسعه متوازن بسیاری از مشکلات امروز مردم را حل کنیم.

اصلاح ساختار بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر