کد خبر: 986573 A

پورابراهیمی:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تلاش کردیم درباره بازار سرمایه از طریق مکاتبه با دولتی‌ها و مدیران و همچنین رئیس جمهور محترم بارها گوشزد کنیم و همچنین از پدید آمدن شرایط کنونی جلوگیری کنیم اما متاسفانه شرایط به اینجا رسید و امروز باید از آن به عنوان یک چالش یاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی از بازار بورس، گفت: وضعیت بازار سرمایه علیرغم همه مشوق‌ها و زیرساخت‌هایی که دولت در ماه‌های گذشته انجام داد، شرایط بحرانی را برای مردم و سهامداران خرد ایجاد کرد و در نتیجه وضعیت کنونی بازار سرمایه نه‌تنها با شرایط اقتصادی بلکه با وضعیت سیاسی-اجتماعی و حتی امنیتی مردم ارتباط پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ما تلاش کردیم تا از طریق مکاتبه با دولتی‌ها و مدیران و همچنین رئیس جمهور محترم بارها گوشزد کنیم و همچنین از پدید آمدن شرایط کنونی جلوگیری کنیم اما متاسفانه شرایط به اینجا رسید و امروز باید از آن به عنوان یک چالش یاد کنیم.

پورابراهیمی در ادامه اظهار داشت: ما پیشنهادهای امروز کمیسیون را که امروز مطرح شد مجددا در قالب طرح به نمایندگان محترم ارائه می‌کنیم. باید توجه داشته باشیم ضامن اصلی جریان اقتصاد کشور، مردم هستند و اگر آن‌ها بی‌اعتماد شوند، پیامدهای بی اعتماد آن‌ها در بازار سرمایه یعنی عدم بهره‌گیری بازار سرمایه از این ظرفیت. در حالی که بازار سرمایه می‌تواند بازارهای دیگر را از تلاطم خارج کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی در پایان بیان داشت: پایان سوءمدیریت‌های دولتی‌ها از جمله نرخ‌گذاری فولاد که مجلس ورود کرد به آن و متوقف شد، موجب تقویت وضعیت کنونی می‌شود، لذا از همه همکاران به ویژه رئیس محترم مجلس درخواست دارم با تصویب این پیشنهادات تلاش کنیم و ان‌شاءالله بتوانیم با همکاری دولت و مجلس وضعیت بازار سرمایه را در روزهای آینده به شرایط مطلوب برسانیم.

بازار سرمایه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بازار بورس محمدرضا پور ابراهیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر