کد خبر: 986569 A

رضازاده در صحن مجلس:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرکت‌ها و موسساتی که سابقه ورشکستگی داشتند در بورس سرمایه‌های خود را به صورت واهی برای مردم ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یعقوب رضازاده در جلسه علنی امروز ( بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت امور دارایی و اقتصادی، گفت:اگر زیرساخت و آرایش بورس درست باشد یک محل امن برای سرمایه‌گذاری است.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب،ریاست جمهوری و آنهایی که صاحب نظر در بازار سرمایه و بورس هستند می‌دانند اگر زیرساخت‌ها قوی و قانونی باشد آنهایی که با  سرمایه پایین وارد این بازار می‌شوند ضرر نخواهد کرد.

وی تاکید کرد:مردم بایدبه بازار بورس  اعتما داشته باشند،متاسفانه در قضایای اخیر همانطور که اعلام کردن ایرادات کلی دیده می شود.

نماینده مردم ارومیه بیان کرد:در قضیه بورس چندین نکته قابل تأمل است؛ مانند این که اهداف سازمان بورس در توسعه سرمایه‌گذاری برای مردم روشن نبوده است.عدم آگاهی و آموزش مردم صورت نگرفته است.شرکت‌ها و موسساتی که سابقه ورشکستگی داشتند در بورس سرمایه های خود را به صورت واهی برای مردم ارائه کردند.

وی با بیان این که به علت سود کلان در ماه‌های اولیه بورس و سپس افت و پایین آمدن میزان بورس مردم نسبت به نظام و سازمان بورس اعتماد شدند،عنوان کرد: هنگامی تمام شاخص‌های اقتصادی کشور منفی بوده است چطور در مدت زمان کوتاه و وضعیت بورس به صورت حبابی  مثبت بوده است.

رضازاده ادامه داد: آیا این درست است که دولت با هدف جذب نقدینگی مردم و موجود در بازار به صورت مصنوعی و به صورت نادرست بازار بورس را فعال و شکوفا کند. امروز متاسفانه بعد از این مشکلاتی که در بورس اتفاق افتاده است دنبال این هستیم که مجدداً بازار فولاد را به بر صورت کنیم و بازار خودرو باید در روز ارائه می‌شد متاسفانه ارائه ندادیم.

وی درپایان گفت: همیشه  سعی می‌کنیم  آزمون‌های را خطا آغاز کنیم وقتی که به نتیجه نرسیدیم آزمون های صحیح را انجام دهیم بهتر است آن افرادی که مدعی صنعت و دانش و بورس در اقتصاد کشور هستند درست اقدام کنند چرا که این کار باعث می‌شود مردم اعتماد خود را نسبت به نظام از دست دهند.

بازار بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر