کد خبر: 983290 A

حاجی بابایی در صحن مجلس:

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: همه راه‌ها را رفتیم تا مجلس بتواند با تایید نظر شورای نگهبان مشکل استخدام ایثارگران و فرزندان آنها را حل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا حاجی ‌بابایی در جلسه علنی امروز  (یکشنبه ۲۷ مهر) در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات در مورد طرح استفساریه تبصره یک بند «ذ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه اعاده شده از شورای نگهبان گفت:‌ بحث ایثارگران و فرزندان آنها مدت‌هاست که در مجلس دهم بحث می‌شد و افرادی که به عنوان شرکتی و قرارداد خرید معین در خدمت دستگاه‌های اجرایی بودند و طبق قانون ایثارگران می‌بایست در برنامه ششم توسعه به استخدام رسمی دربیایند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد:‌ نمایندگان مجلس بارها این موضوع را بررسی کردند اما شورای نگهبان ایراد بار مالی به آن می‌گرفت در حالی که اخیرا با این نهاد توافق کردیم که افرادی که تعیین وضعیت نشده بودند با مصوبه مجلس به استخدام رسمی درآیند و استخدام کسانی که تا برنامه ششم یعنی در طول برنامه پنجم کارمند شرکتی قرارداد خرید معین بودند از برنامه ششم تا سال ۱۴۰۰ را در قانون بودجه به جمع‌بندی برسانیم.

وی افزود: اگر این مصوبه استخدام افراد به کار گرفته شده تا برنامه پنجم توسعه اعلام کردیم و بعد از آن استخدام دیگران را موکول به بودجه سنواتی کردیم فقط به دلیل مسائل بودجه‌ای و بار مالی بوده است و مجلس بنا دارد با این مصوبه مشکل ایثارگران و فرزندان آنها حل شود.‌ ما همه راه‌ها را رفتیم تا مجلس بتواند با تایید نظر شورای نگهبان مشکل استخدام ایثارگران و فرزندان آنها را حل کند.

حاجی بابایی گفت: سازمان امور استخدامی حکم داده که استخدامی وجود نداشته باشد و با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری نامه‌ای صادر کرده مبنی بر اینکه به کار گیری این افراد وتبدیل وضعیت آنها را ملغی کرده عملا با مصوبه امروز مجلس و با تائید آن توسط شورای نگهبان مشکل آنان حل خواهد شد.

وی در پایان گفت: اگر مصوب شود که مشکل استخدام این عده با رای نمایندگان حل شود دیوان عدالت اداری حکم خود را برمی‌گرداند وکلیه استخدام‌ها تا برنامه پنجم توسعه امکان پذیر خواهد بود و سپس درباره استخدام دیگر افراد در برنامه ششم موضوع را بررسی کرده و تعیین تکلیف خواهیم کرد.

استخدام ایثارگران و فرزندان آنها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر