کد خبر: 982715 A

نماینده ولی فقیه در سپاه:

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بنا بر گفته مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، اگر امام حسن مجتبی(ع) آن صلح را انجام نمی‌داد، اسلام ارزشی و نهضتی از بین می‌رفت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی در مراسم عزاداری ۲۸ صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) است، امروز- پنج شنبه - در ستاد فرماندهی کل سپاه اظهار داشت: عبودیت، حسن خلق، حلم و کمک به نیازمندان از کمالات امام حسن مجتبی(ع) ‌بود و در آنها یگانه روزگار است.

وی برجسته ترین اقدام امام حسن (ع) را صلح او با معاویه عنوان کرد و گفت: این اقدام امام حسن(ع) از همه کمالات بالاتر است. بنا بر گفته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کتاب انسان ۲۵۰ ساله، اگر امام حسن مجتبی(ع) این صلح را انجام نمی‌داد آن اسلام ارزشی و نهضتی از بین می رفت و ذکر اسلام برمی‌افتاد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به واقعه غدیر یادآور شد: در واقعه غدیرخم، به صورت علنی ولایت از طرف پیامبر(ص) ابلاغ گردید که این امر باعث مایوس شدن جریانی شد که می‌خواست اسلام را نابود کند. ولایت امید آنها را به یاس تبدیل کرد که این بیانگر آن است که با وجود ولایت کسی قدرت تعرض به اسلام را ندارد.

حاجی صادقی خاطرنشان کرد: متاسفانه جریان نفاق بعد از پیامبر(ص)، ولایت را تحریف کردند. امام حسن مجتبی(ع) در مقابل کسانی ایستاد که قصد داشتند سفره  دین را جمع کنند.

عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه حجت الاسلام حاجی صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر