کد خبر: 982234 A

وزیر بهداشت خبر داد؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعید نمکی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به جهش کرونا محدودیت‌ها افزایش می‌یابد.

وزیر بهداشت افزود: ویروس کرونا دچار جهش‌هایی شده است که گرچه تاثیر این جهش در بیماری‌زایی هنوز مشخص نیست اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.

وی گفت: این زنگ خطری برای ما به حساب می‌آید و باید در فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، استفاده بیشتر از ماسک، کاهش سفرها و...تلاش بیشتری شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما با تشدید بیماری و با توجه به شرایط فعلی، جرائمی را برای جمعیتی که رعایت نمی‌کردند، تعیین کردیم و امیدواریم اثرگذار باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به موج سوم کرونا و جهشی که این ویروس در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد داشت در نشست دیروز از رئیس‌جمهور خواستیم که در تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه با توجه به تعطیلات پیش رو، منع عبور و مرور و محدودیت در رفت و آمد ایجاد شود که رئیس‌جمهور هم موافقت و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

نمکی با بیان اینکه در ۵ شهر مهم که میزان شیوع ویروس بالاست، این کار را انجام می‌دهیم گفت: همچنین راهبردهایی را تنظیم کرده‌ایم که در این راهبردها علاوه بر اعمال محدودیت‌های جدید در نقاط مختلف، همکاری‌هایی با بسیج، سازمان‌های مردم نهاد و... که قبلا هم همکاری‌هایی داشتیم اتفاق می‌افتد و تصمیم داریم سخت‌گیری‌های جدید و اعمال محدودیت‌های بیشتر داشته باشیم.

اصفهان مشهد وزیر بهداشت تهران کرونا ارومیه کرج تعطیلی کلانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر