کد خبر: 981436 A

مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده فروردین ۱۳۹۸، دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری (ویدئو کنفرانس) آغاز شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم ابتدا وزرای راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نیرو و رئیس سازمان مدیریت بحران و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گزارشی از طرح‌های بازسازی مناطق سیل زده ارائه می‌کنند و پس از پاسخ به سئوالات آقای روحانی، بهره برداری از این طرح‌ها آغاز می‌شود. پس از آن رئیس جمهور سخنرانی خواهد کرد.

احداث و بازسازی ۶۶ هزار و ۷۴ واحد مسکونی، تعمیر و مرمت ۹۰ هزار و ۴۶۴ واحد مسکونی شهری و روستایی، ایمن سازی و بهسازی ۹۵۰ روستا در قالب ۱۸۰۹ پروژه، اختصاص ۶۰ هزار و ۶۰۶ فقره کمک معیشتی، آبخیزداری و آبخوان داری ۷۴۰ هزار هکتار اراضی، زهکشی سطحی ۵۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی، لایروبی ۹۳۵ رشته قنوات، بهسازی ۵۷۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع، مرمت و ایمن سازی ۱۳۸ ایستگاه پمپاژ آب، مرمت و بازسازی ۷۶۵۰ کیلومتر ایل راه‌های عشایری، بازسازی، ایمن سازی، نگهداری و مرمت ۹۲۶۰ کیلومتر راه‌های شریانی و روستایی و تعمیر و بازسازی ۷۵۲ ابنیه و پل از جمله طرح‌هایی است که با دستور رئیس جمهور بهره برداری می‌شود.

همچنین در این مراسم گزارشی از میزان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل، امهال تسهیلات بانکی و پرداخت غرامت از طریق صندوق بیمه کشاورزی به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.

این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان شامل ۶۲۷۰ میلیاردتومان از منابع عمومی و ۹۰۰۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی تکمیل شده است.

رئیس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر