کد خبر: 981152 A

حاجی بابایی:

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به به دلیل کشدار شدن طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: اگر بتوانیم سالانه یک میلیون مسکن بسازیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

به گزارش ایلنا، "حمیدرضا حاجی بابایی" رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، درباره علت کشدار بودن اجرای طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: همیشه در اینگونه موارد نخستین موضوعی که طرح می‌شود برخورد جدی است، اما باید توجه داشت هرگونه سیاست گذاری که لطمه به روند خانه سازی بزند، مضر است و در طراحی و اجرای قوانین باید به این امر دقت کرد.

وی با اشاره به اینکه وام مسکن قطعا برای خانه‌دار شدن کافی نیست، افزود: دولت مبالغ زیادی را برای مقابله با کرونا و آثار آن اختصاص داد و اکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان برای وام مسکن در نظر گرفته شده است. اگر قرار باشد این مبلغ را با همین روند پرداخت کنند، به ۷۰۰ هزار نفر وام پرداخت می‌شود در حالی که ما ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار مستاجر داریم که ۲ میلیون نفر از آن‌ها در اولویت هستند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه برای پرداخت این میزان وام به همین ۲ میلیون نفر به ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است، اضافه کرد: اگر رقم وام‌ها دو برابر شود دولت به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای این ۲ میلیون نفر نیاز دارد که رقم بسیار بالایی است.

وی تصریح کرد: بانک باید برای پرداخت وام اراده داشته باشد و وقتی مسئولیتی بر عهده کسی گذاشته می‌شود باید منابع آن نیز تامین شود. اگر بتوانیم سالانه یک میلیون مسکن بسازیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حمیدرضا حاجی بابایی مالیات از خانه‌‌های خالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر