کد خبر: 980866 A

مدیرکل مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه توسط آیت الله رییسی، سازمان های مردم نهاد و گروه های جهادی عضو سامانه سجام می شوند.

به گزارش ایلنا، احمد هنری شعبانی، مدیرکل مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه با اشاره به اینکه سامانه سجام در چهار سطح گزارش های تخلفات، جرایم و آسیب ها را دریافت می کند افزود: اولین سطح دربافت گزارش ها مربوط به گزارش های مردمی است که تمامی ایرانیان بدون نیاز به عضویت و ثبت نام قادر هستند گزارشهای خود را در سامانه جامع ارتباط مردمی (سجام) اعلام کنند و دومین سطح مربوط به دیده بانان پیشگیری است که در سامانه سجام ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد سطح سوم مختص گزارشهای هسته های عادی و تخصصی است که این هسته ها شامل مساجد، محلات، اقشار و اصناف است.

هنری گفت: به تازه­گی و پس از ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه سطح چهارمی به سطوح اعضا، اضافه شد که شامل هسته های سازمان های مردم نهاد و گروه های جهادی است.

مدیرکل مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه اظهار کرد: هم اکنون روسای دادگستری های کل، معاونان اجتماعی و پیشگیری کشور، دادستان های استان ها و شهرستانها در این سامانه عضو هستند و در کوتاه ترین زمان گزارش های دریافتی استان را بررسی و پیگیری می کنند.

وی بیان کرد: باتوجه به شرایط فراهم آمده در این سامانه، امکان عضویت تمامی معاونت ها و سازمان ها و نهادهای وابسته به قوه قضاییه وجود دارد.

بیش از صدهزار نفر به صورت رسمی در این سامانه عضو هستند و امکان اعلام گزارش بدون ثبت نام برای تمامی مردم فراهم است. مشخصات اعضای سامانه و گزارش دهندگان محرمانه است و در اختیار شخص و یا نهاد خاصی قرار نخواهد گرفت.

 

قوه قضاییه هنری سازمان های مردم نهاد معاونت اجتماعی قوه قضائیه سجام سامانه سجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر