کد خبر: 979800 A

تخت روانچی در سازمان ملل:

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل با موضوع مبارزه با تروریسم، گفت: ایالات متحده به منافقین سازمان تروریستی بدنام و خطرناکی که مسئول قتل حداقل ۱۲ هزار ایرانی و بسیاری از عراقی‌ها است، پناه داده است.

به گزارش ایلنا، "مجید تخت روانچی"، نماینده دائم ایران در سازمان ملل در سخنانی در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل با موضوع مبارزه با تروریسم گفت: ایالات متحده با سیاست مداخله‌جویانه خود در منطقه ما به ایجاد گروه‌های تروریستی همچون القاعده و داعش کمک کرده است. این کشور همچنان به آموزش و تهیه سلاح و مواد منفجره به نمایندگان تروریست و شرکای خود از جمله پژاک، تندر و جیش‌ العدل برای انجام حملات تروریستی در ایران ادامه می‌دهد. 

روانچی افزود: ایالات متحده به منافقین سازمان تروریستی بدنام و خطرناکی که مسئول قتل حداقل ۱۲ هزار ایرانی و بسیاری از عراقی‌ها است، پناه داده است.

او همچنین با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، اقدام آمریکا در ترور شهید سلیمانی را بزدلانه، وحشیانه و مصداق بارز تروریسم دولتی دانسته و تاکید کرد چندجانبه گرایی از طریق افزایش همکاری بین‌المللی تنها راه مبارزه با این نوع تروریسم است.

منافقین تخت روانچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر