کد خبر: 978783 A

در دیدار سفیر ایران در کرواسی با شهردار زاگرب؛

سفیر ایران در کرواسی و «میلان باندیچ» شهردار زاگرب ضمن دیدار و گفت‌وگو تاکید کردند: تدوین برنامه جامع همکاریهای میان شهرداری تهران و شهرداری زاگرب می تواند ضمن تعیین اهداف کمی و کیفی، به مناسبات خوب دو پایتخت شتاب موثرتری بدهد.

به گزارش ایلنا، "پرویز اسماعیلی" سفیر ایران در کرواسی در دیدار «میلان باندیچ» شهردار زاگرب با اشاره به علاقمندی و نیز وجود اشتراکات فرهنگی بسیار بین دو ملت، گفت: «دیپلماسی شهری» و همکاری نزدیک شهرداری‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در تقویت روابط دو ملت و دو کشور ایفا کند.

سفیر ایران در کرواسی، شهرداری‌ها را دولت‌های محلی فعال در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواند و افزود: تدوین برنامه جامع همکاریهای میان شهرداری تهران و شهرداری زاگرب می تواند ضمن تعیین اهداف کمی و کیفی، به مناسبات خوب دو پایتخت شتاب موثرتری بدهد.

وی مشارکت فعال اهالی فرهنگ و هنر در جشنواره های دو کشور را فرصتی مناسب برای تبادل فرهنگی دانست و برگزاری «هفته فرهنگی تهران» و «هفته فرهنگی زاگرب» را به صورت متقابل پیشنهاد داد که مورد توافق شهردار زاگرب قرار گرفت.

 

اسماعیلی همچنین پیام کتبی شهردار تهران را تقدیم آقای باندیچ کرد و همچنین همکاری در زمینه های فنی و آموزشی، مدیریت بحران، مدیریت پسماند، زیرساخت های شهری و مدیریت ترافیک، حفظ میراث شهری و ... از دیگر مباحث این جلسه بود.

«میلان باندیچ» نیز با اشاره به بیش از دو دهه همکاری خوب با شهرداری تهران، گفت: تهران از بزرگترین شهرهای آسیایی و دارای تجربه بالا در مدیریت شهری است و ما توسعه همکاری با یکدیگر را بسیار مهم می دانیم.  دو دولت روابط بسیار صمیمانه ای دارند و شهرداریها می توانند این روابط را در سطوح اجتماعی تعمیق و تقویت کنند.

وی از پیشنهاد تدوین برنامع جامع همکاری میان شهرداری تهران و زاگرب، و همچنین برگزاری متقابل هفته فرهنگی دو پایتخت استقبال و گفت: افتخار می کنیم که زاگرب جزو پایتخت های چند فرهنگی، باز و بسیار امن اروپا است.

میلان باندیچ با تشکر از پیام حناچی شهردار تهران، ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت به تهران سفر کند.

 

پرویز اسماعیلی میلان باندیچ شهردار زاگرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر