کد خبر: 978524 A

واشنگتن پست در تحلیلی مدعی دخالت‌های خارجی در انتخابات آمریکا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، جان مک لافلین یکی از اعضای اسبق سی آ ای گفت: دولت ترامپ در خصوص سیاست امنیت ملی یک فرایند پیچیده را برای تصمیم‌گیری در حوزه سیاست خارجی به کار گرفته است.

مک لافین و دیگر کارشناسان در خصوص تهدیدهای خارجی  تاکید کردند: به نظر نمی‌رسد دشمنان اصلی کشور، در ۳۰ روز آینده، برای به چالش کشیدن ایالات متحده آماده باشند، بخشی از این  رویکرد به درک  آنها از انتخابات بر می‌گردد.

در بخشی از گزارش ادعایی واشنگتن‌پست آمده است: روسیه و چین، در حال حاضر دخالت در انتخابات ایالات متحده را اقدامی نسبتا بدون مجازات می‌بینند. ایران نیز به دنبال گرفتن انتقام ترور سردار قاسم سلیمانی است.

با این حال، رهبران آن کشورها و همچنین کیم جون اون، رهبر کره شمالی، تمایلی به چالش کشیدن ایالات متحده در هفته‌های پیش و مشاهده واکنش‌های یک رئیس‌جمهور بیمار یا پیامدهای احتمالی از جانب جو بایدن، در صورت انتخاب، ندارند.

از طرفی ابتلای ترامپ به کرونا  به عنوان پیامد مستقیم مدیریت ناکارآمد همه‌گیری و شرح نگران‌کننده‌ای  از بی‌لیاقتی دیده می شود. با این حال، این تصور در ایالات متحده وجود دارد که ارتش و نهادهای اطلاعاتی تمرکز خود بر تهدیدات خارجی را از دست نداده و علیرغم آشفتگی‌ها در واشنگتن، عملکرد خوبی دارند.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر