کد خبر: 978200 A

خدائیان:

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برای انتخاب افراد در شغل‌های مختلف می‌بایست از معیارهای قرآنی و احادیث استفاده شود زیرا این افراد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشغول بکار خواهند شد و باید بهترین و اصلح ترین افراد باشند.

به گزارش ایلنا، ذبیح‌الله خدائیان، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  در جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید هسته گزینش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این که نیروی انسانی نقش مهمی در اداره سازمان  و پیشبرد اهداف آن دارد، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین در دستگاه‌ها باعث افزایش سرعت و دقت در کارها و تسهیل امور شده است، اما این موضوع از اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی نمی‌کاهد.

وی افزود: نیروی انسانی موتور محرکه هر دستگاهی است و اگر نیروی انسانی متعهد و متخصص نباشد موجب کندی کار در دستگاه می‌شود و باید بر اساس ضوابط و با دقت بسیار نیرو برای دستگاه‌ها جذب شود.

وی با اشاره به اهمیت گزینش بر اساس آیات قرآنی و احادیث اظهار کرد: برای انتخاب افراد در شغل‌های مختلف می‌بایست از معیارهای قرآنی و احادیث استفاده شود زیرا این افراد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشغول بکار خواهند شد و باید بهترین و اصلح ترین افراد باشند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزینش در بدو ورود به دستگاه را کافی ندانست و افزود: هسته گزینش باید در حین خدمت یک فرد نیز همراه او باشد تا اگر خدای نکرده زمینه انحرافی در شخصی ایجاد شد با هدایت و تذکر به همکار به سرعت جلوی آن خطا گرفته شود و نگذاریم تا جرمی انجام شود و بعد به آن رسیدگی کنیم.

معاون رئیس قوه قضائیه نیروی انسانی را سرمایه های هرکشور و دستگاهی دانست و بیان کرد: شاید با تذکر به موقع هسته گزینش از بسیاری انحرافات و خطاها جلوگیری شود و از تشکیل بسیاری از پرونده‌ها در هسته گزینش جلوگیری می‌شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور و دبیر هیات مرکزی گزینش، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را سازمانی مهم دانست که صیانت از حقوق مردم را بر عهده دارد، و افزود: این سازمان هم در قوه قضائیه به جهت کاهش پرونده‌ها در دادگاه‌ها و هم در جامعه به جهت حفظ حقوق مردم دارای تاثیرگذاری بسیاری است.

وی ضمن بیان این موضوع که به منظور جلوگیری از انحرافات و خطاها باید از خود سازمان هم صیانت شود تا زمینه بروز هر گونه انحراف گرفته شود اظهار کرد: مسئله معیشت کارکنان نیز دارای اهمیت است و اگر کارمندان از نظر مالی تامین باشند از بسیاری خطاها و اشتباهات جلوگیری می‌شود.

رئیس دیوان عالی کشور برخورد با متخلف را مرحله آخر دانست و بیان کرد: می‌توان با فرهنگ‌سازی، تذکر و ترغیب به تقوا در خصوص رعایت حقوق مردم، میزان تخلفات را کاهش داد.

 وی با بیان این موضوع که در برخورد با مسایل تا جایی که قابل اصلاح است باید اصلاح شود ولی اگر قابل اصلاح نبود باید با جدیت برخورد شود، بر دقت در گزینش افراد جدید الاستخدام و سختگیری در برخورد با مسایل رشوه تاکید کرد.

این جلسه با حضور ذبیح‌الله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور و دبیر هیات مرکزی گزینش، شهبازی دبیر هیات عالی گزینش و جمعی از مسئولین حوزه گزینش کشور و معاونین و مدیران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شد.

قوه قضاییه اسلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور‌ خدائیان مرتضوی مقدم معیارهای قرآنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر