کد خبر: 977692 A

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: ۲۱۰ دستگاه خودرو که با انجام حرکات نمایشی و پرخطر موجب سلب آسایش شهروندان شده بودند با دستور قضایی توقیف و به پارکینگ پلیس منتقل شده‌اند.

به گزارش ایلنا،‌ حسین سلامی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان ضمن برشمردن ۱۰ اتهام اول جرایم در شهرستان جیرفت اظهار کرد: ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی رتبه دوم در بین ۱۰ اتهام اول را در جیرفت به خود اختصاص داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه رانندگی بدون پروانه رسمی دهمین اتهام پرتکرار طی شش ماهه اخیر در شهرستان جیرفت بوده است، عنوان کرد: طی این مدت ۲۱۰ دستگاه خودرو که با انجام حرکات نمایشی و پرخطر موجب سلب آسایش شهروندان شده بودند با دستور قضایی توقیف و به پارکینگ پلیس منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم یک موضوع فراقوه‌ای است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در کنار پرونده‌های تصادف بیشتر اتهامات پرتکرار طی شش ماهه گذشته در این شهرستان مربوط به خشونت‌های رفتاری و گفتاری از قبیل ضرب و جرح عمدی، انتشار تهمت، افترا، توهین، تهدید و تخریب است؛ لذا می‌طلبد دستگاه‌های مسئول و نخبگان و فرهیختگان جامعه با همکاری با شورای پیشگیری از وقوع جرم نسبت به کاهش این آسیب‌ها اقدام کنند.

سلامی در پایان گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش حجم گسترده‌ای از دانش آموزان، معلمان و خانواده‌های آنان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد باید در انجام فعالیت‌های پیشگیری از وقوع جرم بیش از گذشته ورود کند.

 

دادستان توقیف آسایش شهرستان جیرفت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر