کد خبر: 977603 A

درویشیان در دیدار با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تأکید بر اجرای طرح جامع مالیاتی گفت: اینکه سازمان امور مالیاتی به داده‌های مالی دسترسی ندارد قابل توجیه نیست. برای همین موضوع از شما می‌خواهیم موانع سر راه تحقق و اجرای قوانین مالیاتی را بیان کنید تا سازمان بازرسی در این موضوع به شما کمک کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با امیدعلی پارسانیا رییس سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: اگر لازم باشد باید با حضور تمام دستگاه‌هایی که نسبت به طرح جامع مالیاتی، صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی، سامانه‌های مالیاتی تکلیف دارند مانند بانک مرکزی جلسه مشترک برگزار کنیم و مشکلات را به‌صورت شفاف و صریح بیان کنید. در این راستا اگر دستگاهی بخواهد کوتاهی کند، سازمان بازرسی کل کشور با آن برخورد قانونی می‌کند.

وی درباره اهمیت سامانه جامع مالیاتی گفت: این موضوع نباید حتی یک روز هم متوقف شود و  دستگاه‌هایی که همکاری نمی‌کنند، باید مشخص و اعلام شوند.

رییس سازمان  بازرسی کل کشور تأکید کرد: تعداد قابل توجهی از زیرسامانه‌های طرح جامع مالیاتی که تا امروز بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، تکمیل نشده است. چنانچه دستگاهی در این زمینه کوتاهی کرد، معرفی کنید.

در ادامه این نشست امید علی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گزارشی از پیشرفت کار زیرسامانه‌های طرح جامع امور مالیاتی گفت: در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با یک گروه حرفه‌ای و با تمام قوا در این بحث نقشه راه و معماری گذار از وضع موجود به وضع مطلوب را نهایی کرده است. همچنین یکی از سامانه‌هایی که نهایی شده، پایانه فروشگاهی است که در مرحله اول ۵۰ ، ۶۰  فروشگاه بزرگ زیر این سامانه هستند و در آینده نزدیک همه اطلاعات به سامانه مؤدیان از طریق پایانه فروشگاهی متصل می‌شود.

قوه قضاییه مالیات سازمان امور مالیاتی کشور رییس سازمان بازرسی کل کشور درویشیان سازمان بازرسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر