کد خبر: 977340 A

صالحی:

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از افتتاح سالن ملاقات الکترونیک در زندان بندرعباس خبر داد و گفت: این امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده‌هایشان برای نخستین بار در کشور فراهم کرد.

به گزارش ایلنا، علی صالحی،  در مراسم افتتاحیه سالن ملاقات الکترونیک زندان مرکزی بندرعباس، اظهار کرد:  در راستای اجرای سیاست های کلان دستگاه قضایی خصوصاً به منظور تحقق شعار "قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی" با پیگیری دستگاه قضایی استان ،سالن ملاقات الکترونیک در محل زندان مرکزی بندرعباس افتتاح و راه‌اندازی شده است.

 

وی افزود: این سالن شامل یک واحد اپراتور نظارت بر ملاقات الکترونیکی و ۱۰ اتاق ملاقات زندانیان با تجهیزات  انتقال آنلاین صوت و تصویر است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطر نشان کرد: این اقدام منطبق با مقررات جدید قضایی خصوصاً مواد ۱۷۵، ۵۲۸ و ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری است و در راستای تکریم ارباب رجوع، ارتقای شاخص های اصلاحی وتربیتی زندان و کاهش مشکلات و هزینه های زندانیان وخانواده هایشان خصوصاً با توجه به شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه پس از افتتاح سالن ملاقات الکترونیک در زندان بندرعباس ، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای ملاقات با آنها کاهش خواهد یافت ، تصریح کرد: اجرای این طرح برای اولین بار در کشور صورت گرفته است و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در استان هرمزگان تهیه شده است.

صالحی یادآور شد: پیش از این، سه نوع ملاقات در زندان ها انجام می‌شد که شامل ملاقات حضوری، ملاقات از طریق کابین و ملاقات خصوصی می شد و اکنون ملاقات الکترونیکی (تصویری) نیز به عنوان مدل جدید ملاقات و در قالب امتیاز به زندانیانی تعلق می گیرد که در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان شرکت فعال داشته اند و از حسن رفتار برخوردار هستند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: شیوه ملاقات الکترونیک بسیار ساده و کاربردی و در بستر امن سامانه های قوه قضاییه صورت می گیرد و هیچ گونه هزینه‌ای برای زندانی وخانواده ایشان دربرندارد.

وی در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت: پس ازهماهنگی لازم واحراز هویت، لینک برقراری ارتباط تصویری از طریق پیامک توسط اپراتور وناظر ملاقات الکترونیکی به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خانواده زندانی ارسال می شود و آنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود وارد پایگاه الکترونیک قوه قضاییه شده و ملاقات تصویری خود را برقرار می کنند و در مدت زمان تعیین شده امکان ملاقات صوتی و تصویری مهیا می شود.

زندان قوه قضاییه ملاقات هرمزگان سازمان زندان‌ها بندر عباس رییس کل دادگستری استان هرمزگان زندان مرکزی سالن ملاقات ملاقات الکترونیک زندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر