کد خبر: 976507 A

قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه عملیاتی نوشته نشده است و بیشتر آرزو نویسی بدون توجه به ظرفیت‌ها بوده است، گفت: به‌دلیل سوء مدیریت‌، فرصت‌های ما دارند به تهدید تبدیل می‌شوند.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در جلسۀ بررسی نظام مسائل استان مازندران اظهار داشت: چرا نمی‌توانیم استان را اداره کنیم؟ ما منابع داریم، آنچه ما را به اینجا رسانده برنامه نداشتن است و سوء مدیریت دلیل بی‌برنامگی‌هاست.

وی با بیان اینکه همۀ فرصت‌های ما دارند به تهدید تبدیل می‌شوند، افزود: گردشگری که فرصت استان مازندران است با سوء مدیریت به تهدید تبدیل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وظیفۀ اجرایی بر عهدۀ دولت است، عنوان کرد: ما در مجلس باید ریل‌گذاری کنیم، زمینه‌های قانونی پیشرفت را فراهم کنیم و بعد بایستیم و بر اجرای درست آنها نظارت کنیم. 

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: آب داریم ولی مردم تشنه هستند و مشکل کشاورزی داریم. سوء مدیریت‌ها فقط باعث سوختن فرصت‌ها نمی‌شود بلکه فرصت‌ها را به تهدید تبدیل می‌کند.

وی تصریح کرد: برنامه ششم توسعه واقعا عملیاتی نوشته نشده است و بیشتر آرزو نویسی بدون توجه به ظرفیت‌ها بوده است. برنامه هفتم باید عملیاتی باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید ماموریت‌ها و برنامه‌هایمان را در سه سطح تقسیم کنیم: سطوح ملی، منطقه‌ای و محلی. 

قالیباف در ادامه سخنانش عنوان کرد: باید برای هر سه سطح احکام دقیق ومشخص بنویسیم. این احکام باید ناظر به مشکلات میدانی محلی در سطح استان و شهرستان ولی ناظر به رویکردهای ملی باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار داشت: زنجیره عوامل پیشران در سطح شهر، استان و منطقه را باید یکجا ببینیم تا پیشرفت اتفاق بیفتد.

 

محجدباقر قالیباف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر