کد خبر: 975414 A

حدادی به ایلنا خبر داد؛

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها برای بررسی پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد و حل اختلافات شوراها به کارگروه ارجاع شد.

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها مجدد برای کار کارشناسی دقیق‌تر و بررسی بیشتر درباره پیشنهاد تشکیل هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف شوراها به کارگروه ارجاع شد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: ترکیب و وظایف هیات نظارت بر انتخابات شوراها و هیات نظارت بر عملکرد شوراها تفکیک شده است.

وی ادامه داد: هیات نظارت بر عملکرد شوراها در حال حاضر تحت عنوان هیات حل اختلاف فعالیت دارد اما این هیات کارکرد ندارد لذا صرفا اگر اختلافی پیش بیاید، در این هیات حل اختلاف مطرح می‌شود.

نماینده ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان بیان کرد: به جهت ناکارآمدی هیات‌های حل اختلاف، پیشنهاد شد تا هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف با هدف کارآمدی و افزایش نظارت بر شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل شود.

وی افزود: در ارتباط با اعضای این هیات و چگونگی کار بررسی‌هایی لازم است که کارگروه موظف به بررسی کارشناسی در این حوزه شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: کارگروه گزارش خود را به کمیسیون ارسال و احتمالا در جلسه آینده موضوع اصلاح قانون انتخابات شوراها بررسی و برای تعیین تکلیف نهایی به صحن مجلس ارسال می‌شود.

 

طرح اصلاح قانون انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر