کد خبر: 975299 A

خطیب‌زاده:

سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید کرد: حاکمان سعودی با کنار گذاشتن عقلانیت سیاسی، و اینبار در قالب نمایشی دست چندم، پرونده‌سازی دروغین علیه ایران را به عنوان حربه‌ای برای انحراف افکار عمومی و روشی برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات شکست خورده خود برگزیده‌اند.

به گزارش ایلنا، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به ادعای عربستان سعودی در کشف گروه تروریستی منتسب به جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: اتهامات اخیر مسئولان سعودی به جمهوری اسلامی ایران، در امتداد مواضع بی اعتبار و تکراری این کشور طی سال‌های گذشته است.

وی افزود: حاکمان سعودی با کنار گذاشتن عقلانیت سیاسی، و اینبار در قالب نمایشی دست چندم، پرونده‌سازی دروغین علیه ایران را به عنوان حربه‌ای برای انحراف افکار عمومی و روشی برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات شکست خورده خود برگزیده‌اند. 

خطیب زاده در پایان تصریح کرد:  اتهام زنی های تکراری، کلیشه‌ای و بی ارزش حاکمان سعودی، راهی نیست که عربستان را به مقصد برساند و توصیه ما این است که عربستان سعودی به جای سناریونویسی‌های بی ارزش و سفارشی، مسیر صداقت و حکمت را انتخاب کند.

مدتی پیش دولت سعودی مدعی شد که یک تیم ده نفره وابسته به ایران که قصد انجام ''عملیات تروریستی'' علیه عربستان را داشته‌اند را بازداشت کرده‌ است.

سخنگوی وزارت امورخارجه سعید خطیب زاده عربستان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر