کد خبر: 975121 A

مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع:

مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهبرد اساسی عرصه امنیت آفرینی و صیانت از استقلال، تمامیت ارضی و پیشرفت کشور و پیش‌برندگی انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایلنا، مهدی نامجوی در مراسمی که به منظور چهلمین سالگرد دفاع مقدس و بزرگداشت فرماندهان شهید با حضور حجت الاسلام میرعمادی رئیس اداره عقیدتی سیاسی بنیاد تعاون وزارت دفاع و جمعی ازمدیران و معاونین بنیاد و باحضور پرشور ساکنین در شهرک شهید دکتر چمران برگزار شد اظهار داشت: هفتم مهرماه ماه یادآور خاطره ای تلخ برای مردم ایران است خاطره ای که با سقوط هواپیمایی C-۱۳۰ به وقوع پیوست که طی آن تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه و ارتش از جمله جهان آرا، فلاحی ، فکوری، نامجو و  کلاهدوز به شهادت رسیدند.

در این مراسم نامجوی با تبریک سالروز ۷ مهرماه که مزین به نام فرماندهان کلاهدوز، فکوری، جهان آرا، فلاحی است ابراز داشت: صفحات هشت سال دفاع مقدس ، سرشار از درخشش و ایثار مردم ولایتمدار ایران و تیزبینی فرماندهان دلاوران همه جانبه نیروهای مسلح است.

وی  افزود: شهدای  هشت سال دفاع مقدس دلاورمردانی بودند که درس ولایت مداری، شجاعت و از خود گذشتگی و آزادمردی را آموزش دادند تا ایران اسلامی زیر سایه ولایت و تحت زعامت فرمانده کل قوا حرکت کرده و انقلاب را به دست صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر(عج) برساند.

مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع در ادامه با بیان اینکه انقلاب ما بر محور مردم به پیروزی رسید گفت: در بررسی جنگ های ایران مشاهده می شود که همواره پس از هر جنگی بخشی از کشور به دست بیگانگان افتاده است. اما در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور هم به تصرف دشمن نیفتاد و ایران عزیزمان پیروزی واقعی جنگ تحمیلی بود.

نامجوی در ادامه با بیان اینکه تبیین سیره زندگینامه شهدا ذخیره و پشتوانه ای برای نظام و انقلاب است گفت: شهدا، ایثارگران و جانبازان به عنوان سند زنده افتخار و عزت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس هستند که با نثار جان خویش جانانه از کشور عزیزمان دفاع کردند و بر همه ما لازم است که از اسطوره های صبر و فداکاری ، تجلیل و تقدیر کنیم و خانواده های شهدا را تکریم کنیم و به یادشان باشیم.

 مدیر عامل بنیاد تعاون  با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهبرد اساسی در عرصه امنیت آفرینی و صیانت از استقلال، تمامیت ارضی و پیشرفت کشور و پیش‌برندگی انقلاب اسلامی است، گفت: حفظ و انتقال فرهنگ شهادت و نگه داشتن سیره و الگوهای رفتاری شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای امنیت و وطن به عنوان یک راهبرد و سرمایه قدرت‌آفرین در حوزه ارتقای بازدارندگی کشور، همواره باید مد نظر مسئولان و آحاد جامعه قرار گیرد.  

نامجوی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در آوردگاه های نظامی و دفاعی در برابر ایران اسلامی زانو زده اند گفت: امروز در کارزار و جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن پنجه در پنجه هستیم و هر سازمان و مسئولی موظف است نقش خود را در این برهه حساس به درستی ایفا نماید.

مدیر عامل  بنیاد تعاون وزارت دفاع  از عزم مجموعه خود برای خدمت رسانی به صنایع و بخش های مورد نیاز در  کشور خبر داد و گفت: بی شک بنیاد تعاون وزارت دفاع  به یک جایگاه شناخته شده در عرصه فعالیت های عمرانی و راه سازی دست یافته است که از ظرفیت و امکانات درونی مناسبی برای مشارکت در عرصه سازندگی کشور برخوردار است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع مهدی نامجوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر