کد خبر: 975034 A

نوش‌آبادی در موافقت با گزینه پیشنهادی وزارت صمت:

نماینده مجلس یازدهم ضمن اولویت‌های وزارت صنعت معدن و تجارت، تاکید کرد که نمایندگان با حفظ حرمت و رعایت اخلاق اسلامی از اظهارنظرهایی که باعث وهن مجلس می‌شود خودداری کنند و با رعایت تقوا صلاحیت وزیر را بررسی قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسین نوش آبادی» نماینده پیشوا و قرچک در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دفاع مقدس جهاد بزرگ دینی و ملی مردم بود که توانست زمان شکوفا کردن استعدادها و ظرفیت‌های خود را بشناسد، اظهار داشت: جوان‌های این کشور توانستند چهره‌ای دیگر از موفقیت این ملت بزرگ را به نمایش بگذارند و ایثار و فداکاری را در جامعه خود نهادینه کرده و توطئه بیگانگان را به نردبان محکم برای رسیدن به پیشرفت استقلال کشور و ارزش‌های اسلامی و انسانی تبدیل کند.

وی افزود: امروز می‌خواهیم در مورد مدیریت وزارتخانه‌ای تصمیم بگیریم که بخش مهمی از مشکلات کشور در این حوزه قرار دارد و در عین حال مسئولیت مهم‌‌ترین بخش‌های حیاتی کشور را عهده‌دار است. وضعیت آشفته بازار، نابسامانی حوزه بازرگانی و تجارت، معضلات بخش صنعت و معدن و شرایط نگران‌کننده تولید و بی‌توجهی سالیان اخیر به اقتصاد مقاومتی نیازمند انتخاب وزیری با تجربه توانمند برای وزارت صنعت معدن و تجارت است.

نماینده مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: مدیریت بازار و معیشت مردم، عدالت در توزیع کالاهای اساسی با ایجاد شبکه توزیع مناسب و شکسته شدن انحصار در بخش‌های مختلف صنعت معدن و تجارت، فعال‌سازی سامانه‌های نظارت بر کالاها، حذف انحصار در واردات کالا و مبارزه با ویژه‌خواران، اصلاح ساختار و ایجاد توازن در عرضه و تقاضا مورد انتظار مردم و مجلس شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: ارتقاء تولید با ارزش افزوده کالا به مراکز تولیدی و صنعتی و تامین مواد اولیه این واحدها با اولویت تامین در داخل کشور باید سرلوحه وزیر جدید صنعت معدن و تجارت قرار گیرد، برندسازی با استفاده حداکثری سال جهش تولید، استفاده از ظرفیت‌های داخلی و حرکت به سوی بومی‌سازی توسعه و ارتقاء صنعت کشور، توجه به صنعت خودرو و ساماندهی آن لازم است در دستور کار وزیر آینده صمت قرار گیرد. 

نوش‌آبادی ابراز داشت: احیای معادن کوچک، فعال کردن دیپلماسی اداری و تجاری در سفارتخانه‌های خارج از کشور، توسعه نمایشگاه‌های بین‌المللی با مشارکت بخش خصوصی با در نظر گرفتن سیاست‌های تنظیم بازار در داخل کشور، توسعه صادرات و توسعه مبادلات مرزی و گسترش تجارت الکترونیک، جلوگیری از فساد اداری در زیر مجموعه وزارت صمت، حذف رانت‌خواری و فروش مجوز حواله و حذف امضاهای طلایی کارسازی و استفاده از نیروهای جوان و متخصص و وفادار به نظام و انقلاب و ایجاد پنجره واحد تجاری و سرمایه‌گذاری می‌بایست در صدر برنامه‌های وزیر جدید صنعت معدن و تجارت قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و نظر مثبت کمیسیون محترم صنایع و نظرات بسیار مثبت افراد علمی، فرهنگی و مذهبی کشور و با توجه به خدمات ارزنده جناب آقای رزم حسینی و فعالیت‌های ایشان در بخش‌های اجرایی و اقتصادی و نقش برجسته ایشان در حوزه‌های عملیاتی و دفاعی به ویژه نقش قائم مقامی در کنار شهید سرافراز سلیمانی در دوران دفاع مقدس و داشتن برنامه‌های مناسب برای برون رفت از مشکلات کنونی کشور به ایشان رای اعتماد می‌دهم و از نمایندگان ملت درخواست می‌کنم با حمایت از ایشان وزارت صنعت معدن و تجارت را از این بلاتکلیفی نجات دهند. از مخالفان محترم تقاضا دارم با حفظ حرمت و رعایت اخلاق اسلامی از اظهارنظرهایی که باعث وهن مجلس می‌شود خودداری کنند و با رعایت تقوا صلاحیت وزیر را بررسی قرار دهند.

حسین نوش آبادی نماینده پیشوا و قرچک جلسه رای اعتماد وزیر صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر