کد خبر: 974947 A

امیری:

معاون پارلمانی رییس جمهور از حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری شامگاه دوشنبه ضمن اعلام این خبر گفت: رئیس جمهور تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است. ستاد ملی کرونا با حضور رئیس‌جمهور در مجلس موافقت نکرد بنابراین با توجه به عدم الزامی بودن حضور روحانی در معرفی وزرا در مجلس اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مجلس حضور پیدا می کند

وی درباره اینکه گفته می‌شود از نظر آیین‌نامه‌ای معاون اول رئیس جمهور نمی تواند پاسخگویی مخالفان در مجلس باشد، افزود: در قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در یکی از فرازهای ماده ۲۰۴ مقرر داشته به رئیس جمهور می تواند پاسخ به اظهارات مخالفان را به شخص دیگری واگذار کند که در رای اعتماد به دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی از این ظرفیت استفاده شد و معاون اول رئیس جمهور به اظهارات نمایندگان مخالف در مجلس پاسخ داد.

وی بیان کرد: بر همین اساس برای دفاع از آقای رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دولت می‌خواست از این ظرفیت آیین‌نامه ای استفاده کند که  از طرف مجلس اعلام شد که برداشت هیئت رییسه در این دوره از آیین‌نامه داخلی مجلس با دولت متفاوت است.

حسین علی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر