کد خبر: 974279 A

ظریف در مصاحبه با راشاتودی:

ظریف در مصاحبه با راشاتودی از تحریم‌ها انتقاد کرد و گفت: ما به برجام متعهد هستیم و هنوز در برجام هستیم و اگر کشورهای اروپایی به برجام بازگردند و به تعهداتشان عمل کنند، برجام زنده است.

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت: ایران حتی برای خرید واکسن کرونا هم نمی‌تواند به پول خود دسترسی داشته باشد. واکسن آنفولانزا هم با همین مشکل روبرو است. آمریکا می‌گوید تحریم‌هایشان اثری بر کالاهای  بشردوستانه ندارد، این ادعا چیزی جز دروغ نیست. این مصداق تروریسم پزشکی است.

وی در مورد تعهد به برجام گفت: ما به برجام متعهد هستیم و هنوز در برجام هستیم و اگر کشورهای اروپایی به برجام بازگردند و به تعهداتشان عمل کنند، برجام زنده است.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل ثابت کرد که هنوز زنده است. ایالات متحده سعی دارد این توافق را نابود کند. اما متحدان اروپایی آن‌ها را حمایت نکردند. ما در یک اتاق نشسته‌ بودیم، آمریکا نه تنها اتاق را ترک کرد بلکه اتاق را ویران کرد، تلاش کرد که اتاق را تخریب کند و هم‌اکنون برای بازگشت به اتاق نیاز به یک کرسی دارد، من پیش‌شرط نمی‌گذارم اما اینطور نیست که یک طرف با میل خود یک توافق را ترک کند و به میل خود دوباره بیاید، چنین چیزی شدنی نیست.این توافق بهترین توافق ممکن است.

 

ایران پول مصاحبه وزیر خارجه تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر