کد خبر: 974160 A

قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر لزوم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: استان تهران دارای محکومانی است که سال هاست در زندان به سرمی برند و ضرورت دارد به سرعت تعیین تکلیف و وضعیت آنان مشخص شود.

به گزارش ایلنا، مسعود ستایشی، قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران در جلسه شورای معاونان دادگستری تهران گفت: در راستای تحقق چشم انداز‌ها و نگاه عالمانه‌ای که به طرح تحولی وجود دارد و اجرای نکاتی که در برنامه‌های دوم و سوم توسعه قضایی ذکر شده باید تلاش مضاعفی داشته باشیم تا به این اهداف به احسن وجه جامه عمل بپوشانیم.

قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران افزود: در حال حاضر نیرو‌های متعهد و سرمایه‌های اجتماعی و انسانی خوبی در مجموعه داریم که باید با شناسایی، حفظ و تقویت آن‌ها زمینه ارتقای نیرو‌های متعهد و متدین را بیش از پیش فراهم کنیم.

ستایشی خاطرنشان کرد: در راستای اهتمام ریاست کل مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و اقدامات شایسته‌ای که تاکنون در این زمینه صورت گرفته، استان تهران دارای محکومانی است که سال هاست در زندان به سرمی برند و ضرورت دارد به سرعت تعیین تکلیف و وضعیت آنان مشخص شود.

وی عنوان کرد: مطابق آمار اعلام شده تعدادی از زندانیان استان تهران به صورت رسوبی در زندان حضور دارند که برخی از آنان مربوط به پرونده‌های مالی و بخشی دیگر محکومان قصاص و اتباع خارجه هستند و ضرورت دارد پیگیری‌های لازم و جدی در این زمینه صورت پذیرد تا به یک عملکرد قابل قبولی دست یابیم.

 

زندان قوه قضاییه دادگستری محکومیت قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران جمعیت کیفری زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر