کد خبر: 972897 A

رئیسی:

رئیس قوه قضائیه گفت: گره‌گشایی از مشکلات مردم مسئولیت خطیر دستگاه قضائی است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اردبیل سخن می‌گفت، عنوان کرد: مردم شریف ایران اسلامی در برهه‌های مختلف امتحان خود را پس داده‌اند و مردم حسینی و ولایت مدار استان اردبیل در ۸ سال دفاع مقدس ۳۴۰۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کردند، تلاش مردم این استان در عرصه‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری بسیارحائز اهمیت است و حل و فصل مشکلات و گرفتاری‌های آن‌ها خدمتی است که نصیب نهاد‌های مختلف از جمله دستگاه قضایی شده است.

رئیس قوه قضائیه افزود: برنامه تحول اجرایی وعملیاتی مشخص برای تمامی حوزه‌های قضایی استان پیش بینی شده است و به صورت شعبه به شعبه این برنامه‌ها اجرا خواهد شد.

رئیسی تصریح کرد: نکته قابل توجه در عملکرد حوزه‌های قضایی، نقش آفرینی تمامی حوزه‌ها و کارکنان و همدلی و همراهی جهت رفع کمبود‌ها و تنگنا‌ها وخدمت رسانی به مردم بوده است.

رئیس دستگاه قضا افزود: لایحه مرتبط با شوراهای حل اختلاف طبق گفته وزیر دادگستری طی یک الی دو هفته آینده از کمیسیون لوایح دولت خارج می شود و امیدواریم هرچه زودتر به مجلس برای تصویب ارسال شود.

رئیسی گفت: ایجاد پلیس قضایی در دستور کار است و آن را یک ضرورت می دانیم و چنانچه به هر دلیلی امکان ایجاد پلیس قضایی فراهم نشد اعتقاد داریم که باید پلیس از هر حیثی اعم از دانش حقوقی و قدرت اجرا برای اعمال دستورات قضایی، مجهز و آماده باشد

رئیس دستگاه قضا در ادامه  تصریح کرد : برای غلبه بر مشکلات باید جهادی عمل کنیم و با همین امکانات موجود، با روحیه بسیجی و شبانه روزی، در مسیر رفع مشکلات مردم اقدام کنیم

رئیسی گفت : نظام جمهوری اسلامی، که در راس آن ولی فقیه قرار دارد به جایگاه ولایت و قدسیت اتصال دارد لذا دستگاه قضایی نظام نیز از تقدس برخوردار است و این تقدس باید با رفتار قضات و همکاران قضایی ما حفظ شود

در ابتدای این نشست رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به کاهش تعدادپرونده‌های ورودی به دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در ابتدای اردیبهشت ۹۸، ۵۶ هزار و ۳۳۳ پرونده داشتیم که دراین رقم اردیبهشت ماه امسال ۲۷ درصد کاهش یافته است.

عتباتی از تعیین تکلیف پرونده‌های معوق پیرو تاکید ریاست قوه قضاییه خبر داد و گفت: بیش از ۷۸ درصد پرونده‌های معوق مختومه شده و ۷۳ درصد از موجودی شعب تجدید نظر کاسته شده است.

رئیس کل دادگستری استان با یادآوری اینکه ۱۱۲ نفر از همکاران اداری و شورا‌های حل اختلاف استان به بیماری کرونا مبتلا شدند اماخدمت رسانی به مردم متوقف نشد، اضافه کرد: با تقویت بانک اطلاعاتی سنا بسیاری از کار‌های کارشناسی در بستر الکترونیک انجام شده و سطح رضایتمندی مردم افزایش یافته است.

در این جلسه نمایندگان دیگربخش‌های قضایی ونظارتی استان به طرح مسائل ومشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

سید ابراهیم رئیسی مشکلات اقتصادی رییس قوه قضاییه دادگستری اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر