کد خبر: 972524 A

اردکانیان در حاشیه جلسه هیأت دولت:

وزیر نیرو گفت: از ۵۱ میلیارد مترمکعب ظرفیت سد‌های کشور، ۳۷.۵ میلیارد مترمکعب آب ذخیره شده، که این رقم معادل ۵۴ درصد ظرفیت سد‌های کشور است.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال آبی ۹۹-۱۴۰۰ شروع شده است افزود: در سال آبی ۹۸-۹۹ بیش از ۳۱۷ میلی متر بارش در کشور اتفاق افتاد درحالی که متوسط بارش‌های کشور ۲۵۰ میلی متر است.

وی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی میزان بارش‌های کشور در سال آبی ۹۸-۹۹ نسبت به سال آبی ۹۷-۹۸، گفت: متوسط ارتفاع بارش‌ها در دراز مدت نیز بسیار مناسب بود، به نحوی که توانستیم پاسخگوی نیاز بخش شرب، صنعت و کشاورزی باشیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه میزان آب تحویلی به بخش کشاورزی در سال آبی گذشته افزایش یافته است، گفت: با توجه به ذخیره مناسب سد‌های کشور، دغدغه‌ای برای تامین آب تابستان سال آینده وجود ندارد، اما همچنان به همراهی مردم نیازمند هستیم.

اردکانیان با اشاره به اتصال بخش عمده‌ای از قطعی‌ها برق و آب شهرستان تالش پس از بروز سیلاب ادامه داد: در سیلاب این شهرستان، برق ۳۷۰۰ مشترک و آب شرب بیش از یک هزار و ۱۶۰ مشترک قطع شده است که با برقراری مسیر تردد، بخش عمده‌ای از این قطعی‌ها برطرف شد و فقط ۱۰۰ مشترک برق و تعدادی مشترک آب با قطعی مواجه هستند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تجاری صنعتی ایران در کابل گفت: این نمایشگاه با حضور ۷۰ شرکت و تولید کننده ایرانی در بخش انرژی و مخابرات برگزار شده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه وزیر نیرو مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با افغانستان است ادامه داد: امیدواریم با عرضه خدمات و توانمندی‌های ایرانی در بخش خصوصی، زمینه توسعه روابط با افغانستان را برقرار کنیم.

اردکانیان با اشاره به برگزاری اجلاس مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری در ایران گفت: در سال‌های گذشته این اجلاس راه اندازی شده است و امروز نیز با حضور ۱۵ کشور در سطح وزیر و معاونین وزیر به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور عمده کشور‌های همسایه، آلمان و سوئیس و مصر برگزار می‌شود.

برق دولت تالش مخازن وزیر نیرو هیأت دولت اردکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر