کد خبر: 970683 A

سرتیپ نصیرزاده:

فرمانده نیروی هوایی ارتش در دیدار با رئیس دانشگاه علم و صنعت بر همکاری ‌ای مشترک میان دانشگاه شهید ستاری و دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد و گفت: این همکاری‌ها موجب پیشرفت‌های بزرگی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، تفاهم نامه همکاری نظامی و علمی میان دانشگاه علم و صنعت و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیرسرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت امضا شد.

در این مراسم سرتیپ نصیرزاده ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دانشگاه سنگر بسیار مهم علم و دانش است که هیچ تفاوتی نسبت به سنگر جبهه و جنگ ندارد و امروز کار علمی و پژوهشی مجاهدتی عظیم به حساب می آید.

وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) علاقه‌مند به تلاش جوانان و فعالیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف علمی هستند و در ۱۳ بهمن ۹۸ که به خدمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مشرف شدم و از فعالیت‌ها و پژوهش‌های علمی گزارش دادم؛ ایشان توصیه کردند که در ارتباط با دانشگاه‌های کشور وظایف مهمی برعهده ماست و باید از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه ها و بویژه توان علمی جوانان با انگیزه استفاده شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: یکی از خلاهای موجود در بین دانشگاه های کشور موضوع مهارت است که مغفول واقع شده است و ما باید در راستای همکاری‌های علمی بتوانیم به یک تعامل مؤثر دست پیدا کنیم و شاید نقطه اتصال بین دانشگاه و ارتش، فعالیت‌های علمی و مهارت آفرینی است.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش در بحث قطعه سازی هواپیما، هوش مصنوعی و به خصوص بحث شبیه سازها سرآمد است و هم چنین دانشگاه علم و صنعت در رشته مکانیک فعالیت بسیاری دارد و در این زمینه پیشرو محسوب می شود و تعامل و همکاری های تاثیرگذار میان دانشگاه شهید ستاری و دانشگاه علم و صنعت قطعا موجب پیشرفت های بزرگی خواهد شد. 

جبارعلی ذاکری رییس دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به این نکته که دانشگاه علم و صنعت اولین دانشگاهی است که برنامه راهبردی پنج ساله آماده کرده است اظهار کرد: دانشگاه‌ها از نسل اول محور آموزش، نسل دوم محور آموزش و پژوهش، نسل‌ سوم و چهارم محور دانشگاه جامعه محور را مورد توجه قرار دادند و به این ترتیب در نسل اخیر دانشگاه ها در تلاش برای توسعه همکاری‌های صنعتی در حوزه فناوری و ایجاد یک زیست بوم علمی هستند تا با تلاش بیشتر بحث از ایده تا تجاری سازی را با قوت هرچه تمام دنبال کنند.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه علم و صنعت در کنار مجموعه‌های اجرایی فعالیت‌های علمی دارد و دانشگاه برای حمایت از این مجموعه‌ها، صندوق خطرپذیر را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل داده  که از این طرح‌های فناورانه حمایت کند و پشتیبانی از این طرح ها در درازمدت به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

ذاکری تاکید کرد: تعامل میان دانشگاه و صنعت را در دستور فعالیت‌های خود قرار دادیم و امسال در این راستا چند مرکز نوآوری را به بهره‌برداری رساندیم و اکنون ۷۰ مرکز رشد و شرکت دانش بنیاد در دانشگاه علم و صنعت فعال هستند که علاوه بر اشتغال خود دانشجویان منجر به اشتغال زایی نیز می شوند.

دانشگاه علم و صنعت فرمانده نیروی هوایی ارتش دانشگاه علم و صنعت ايران دانشگاه شهید ستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر