کد خبر: 970355 A

سرلشکر موسوی:

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه کسانی که در دوران دفاع مقدس فعال بودند، باید ابعاد جنگ تحمیلی را بیان کنند، اظهار داشت که گاهی اوقات تحریف‌هایی در روایت دفاع مقدس انجام می‌شود، اما آن وقایعی که سند دارد، قطعا اتفاق افتاده است.

به گزارش ایلنا،  سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش با بیان اینکه  کسانی که در دوران دفاع مقدس فعال بودند، باید ابعاد جنگ تحمیلی را بیان کنند، اظهار داشت: چراکه فعالیت های رزمندگان باید برای همه اثبات شود. رزمندگان جنگ تحمیلی باید اسناد و مدارک باقی مانده از جنگ را حفظ کنند.

وی تصریح کرد: معمولا همه پدیده‌های تاریخی با مقداری تحریف مواجه می‌شوند، اما اصل آن پدیده برای انتقال به آیندگان باقی می‌ماند؛ به ویژه اگر پدیده های تاریخی مانند واقعه عاشورا، بر مبنای آموز‌ه‌های دینی اتفاق افتاده باشند. درباره واقعه عاشورا هم تحریف‌هایی اتفاق افتاد اما اصل و مبنای نهضت اباعبدالله (ع) باقی ماند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس در امتداد خط عاشورا بود، اظهار کرد: گاهی اوقات تحریف‌هایی در روایت دفاع مقدس انجام می‌شود، اما آن وقایعی که سند دارد، قطعا اتفاق افتاده است. باید آدرس دقیق را به آیندگان بدهیم که بر مبنای آن آدرس از این کشور دفاع کنند. همه ما اعم از پژوهشگران و کسانی که خاطرات جنگ را نقل می‌کنند، باید در این زمینه تلاش کنیم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سؤال که شعار «ما می‌توانیم»، چقدر در ارتش محقق شده است، گفت: با وجود تحریم ۴۰ساله و محدودیت‌هایی که دشمنان برای کشورمان بوجود آوردند، در رژه‌ها و رزمایش‌های مختلف مشخص شده که توانسته‌ایم توانایی دفاعی را در تمام عرصه‌ها، حفظ کنیم و ارتقا دهیم و آنچه که می‌خواهیم بسازیم و از آن استفاده کنیم، اگرچه بخشی از توانمندی‌ها قابل ارائه است و بسیاری از آن‌ها به دلیل طبقه بندی مکتوم می‌ماند.

دوران دفاع مقدس سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر