کد خبر: 970180 A

با حضور سرلشکر باقری؛

نظام‌نامه عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در بخش غیرنظامی کشور با حضور رئیس ستادکل نیروهای مسلح و همچنین رئیس پدافند غیر عامل کشور به دستگاه‌های اجرای ابلاغ و لازم الاجرا شد.

به گزارش اینا، چهل و پنجمین جلسه شورای عالی (کمیته دائمی) پدافند غیرعامل به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و اعضای این کمیته، در محل ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد. بررسی و تصویب نظام عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی، مهمترین دستور کار این جلسه بود.

در ابتدای این نشست، از سوی سید باقر مرتضوی رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت نفت، گزارشی از اقدامات پدافند غیرعاملی صورت پذیرفته در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن ارائه شد.

نماینده وزارت نفت در گزارش خود ضمن تاکید بر اعمال ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به تشریح اقدامات موثر این وزارتخانه در مقابله با بحران کرونا در حوزه زیرساخت‌های نفتی و حفظ تداوم کارکردهای ضروری وزارت نفت با وجود تداوم شیوع ویروس کرونا پرداخت.

سرلشکر باقری هم ضمن قدردانی از اقدامات وزارت نفت برای ارتقای تاب‌آوری در زیرساخت‌های نفت و گاز کشور، به بیان نکاتی پیرامون انتظارات و لزوم اتخاذ تدابیر پدافندی و امنیتی در این حوزه پرداخت.

در ادامه جلسه نظام عملیاتی رزمایش‌ها و ایجاد، ارتقا و حفظ آمادگی‌ها در بخش غیرنظامی کشور در برابر تهدیدات و حوادث، پس از بحث و بررسی و بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات حاضران، به تصویب شورای عالی پدافند غیرعامل رسید.

نظام‌نامه عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در بخش غیرنظامی کشور پس از ابلاغ از سوی رییس کمیته دائمی پدافند غیرعامل، برای همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مشمول این نظامنامه لازم الاجراست.

 

 

نظام‌نامه عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در بخش غیرنظامی کشور حمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر