کد خبر: 970032 A

ذوالفقاری:

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه دولت عراق هنوز مجوزی برای اربعین صادر نکرده است، اظهار داشت: زائران و موکب‌داران به فراخوان‌ها و شایعه‌ها توجه نکنند که فاقد اصالت است و هرگونه اطلاعیه یا اعلام مجوز صرفاً از طریق اخبار رسمی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، "حسین ذوالفقاری" رئیس ستاد مرکزی اربعین در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه دولت عراق اعلام کرده است که امسال زائران خارجی را در مراسم اربعین نمی‌پذیرد و تا این لحظه نیز اجازه‌ای در این خصوص صادر نکرده است، افزود: وزارت امور خارجه و هم سفارت ما در عراق و هم ستاد مرکزی اربعین پیگیری‌هایی داشتند که اگر چنانچه توافقی فراهم شد تعدادی در مراسم شرکت کنند، اما تا این لحظه موضع دولت عراق مبنی بر حذف پذیرش زائران است.


وی ادامه داد: ما نیز بار‌ها اعلام کردیم و ستاد ملی مقابله با کرونا نیز اعلام کرده است مراسم اربعین به دلیل رعایت مسائل بهداشتی برگزار نخواهد شد.


ذوالفقاری خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی و عراق و مردم این کشور مشتاق‌ هستند که در مراسم اربعین شرکت کنند، اما به دلیل اهمیت سلامت جان زائران تاکنون مجوزی صادر نشده است و به غیر از این هیچ مسئله سیاسی دیگری مطرح نیست. زائران و موکب داران به فراخوان‌ها و شایعه‌ها توجه نکنند که فاقد اصالت است و هرگونه اطلاعیه یا اعلام مجوز صرفاً از طریق اخبار رسمی اعلام خواهد شد.

 

عراق حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزرات کشور رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر