کد خبر: 969981 A

در آستانه آغاز چهلمین سالگرد دفاع مقدس، فرمانده نیروی هوایی ارتش با خانواده شهید سرتیپ دوم خلبان رحمانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در آستانه آغاز چهلمین سالگرد دفاع مقدس امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش میزبان خانواده شهید سرتیپ دوم خلبان محمدرضا رحمانی در ستاد این نیرو بود.

 

امیر سرتیپ نصیرزاده در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید بزرگوار گفت: شهید رحمانی مانند تمامی شهدای خلبان دوران دفاع مقدس، برای حفاظت از آسمان این مرز و بوم جان خویش را فدا کرد تا همچنان امنیت ایران اسلامی برقرار باشد و من و تمامی همرزمان آن شهید والامقام به داشتن چنین غیورمردانی افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شهید سرتیپ دوم خلبان رحمانی از شهدای ارزشمند نیروی هوایی است، خاطر نشان کرد: شهید رحمانی علاوه بر تخصص و تبحر در بحث پروازی، یک استاد خلبان ممتاز و  از حافظان قرآن کریم بود.

 فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: شهید رحمانی چه از لحاظ تخصص و تبحر پروازی و چه در بحث مکارم اخلاقی، یکی از بهترین نیروی هوایی بود و  به خواست خدا ما راه این شهید بزرگوار را پر قدرت تر از گذشته ادامه خواهیم داد.

 شهید سرتیپ دوم خلبان محمد رضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که باروحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز (قریب به دوهزار ساعت پرواز) در ماموریت های مختلف  کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

این شهید والامقام  در  چهارم دیماه سال ۱۳۹۸، در یک حادثه هوایی با هواپیمای میگ ۲۹، حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان به فیض شهادت نایل آمد.

دفاع مقدس ارتش فرمانده نیروی هوایی ارتش نیروی هوایی ارتش خلبان رحمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر