کد خبر: 969143 A

استاد دانشگاه کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا:

استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا تاکید کرد: ترامپ تنها به تهدید ایران می‌پردازد بدون آن که بتواند دست به اقدامی بزند. او از امارات، بحرین و اسرائیل فقط در ائتلاف سست خود برای مخالفت با ایران پشتیبانی می‌کند.

رابرت وای شاپیرو، استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا و رئیس اسبق دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه است، از کتاب‌های او در حوزه علوم سیاسی می‌توان به «قدرت ریاست‌جمهوری؛ ایجاد ریاست‌جمهوری برای قرن بیست و یکم»، « دخالت‌های سیاسی؛ سیاستمداران سرگردان نشوید» و «عدم حضور نمایندگان دموکرات» اشاره کرد.

وی هم چنین تاکنون موفق شده است جایزه کتاب «گلد اسمیت» را از آن خود کند.

این استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با ایلنا نظرات خود در مورد تنش‌ها میان ایران و آمریکا را بیان کرد.

به نظر می‌رسد ترامپ بازنده انتخابات باشد

ترامپ با کارزار انتخاباتی دشواری روبرو شده است

رابرت وای شاپیرو در ابتدا در مورد پیش‌بینی خود از انتخابات آمریکا گفت: بر اساس نظرسنجی‌های فعلی در ایالت‌ها و در سطح ملی و با توجه به عملکرد ضعیف ترامپ در مدیریت کرونا، اکنون به نظر می‌رسد او بازنده انتخابات است. اما در انتخابات گذشته هم او شانس کمی برای پیروزی داشت و رئیس‌جمهور شد. اکنون هم احتمال اینکه او به کاخ سفید راه پیدا کند، کم نیست. ترامپ اکنون به دلیل همه گیر شدن کرونا و بحران اقتصادی با یک کارزار انتخاباتی بسیار دشوار روبرو شده است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا گفت: ترامپ به احتمال زیاد بخشی از حمایت خود را نسبت به سال ۲۰۱۶ از دست خواهد داد و دموکرات‌ها پایگاه هواداران خود را بهتر از سال ۲۰۱۶  تقویت می‌کنند، اما خیلی زود است که از نتیجه کار مطمئن شویم. در این دوره انتخابات هیجان‌انگیزتر شده است.

سیاست خارجه ترامپ فاقد اصول و نامنظم است

ترامپ به اعتبار آمریکا به عنوان مدعی اتحاد و حامی دیپلماسی لطمه زده است

وی در ادامه با انتقاد از سیاست خارجه ترامپ گفت: سیاست خارجه ترامپ فاقد اصول  و بسیار نامنظم بوده و به اعتبار ایالات متحده به عنوان مدعی اتحاد و حامی دیپلماسی لطمه زده است.

شاپیرو در مورد تاکید ترامپ مبنی بر فشار بر ایران گفت: این سیاست برای این است که او قول داده است در مورد ایران سخت‌گیر خواهد بود و فکر می‌کند که باید به وعده خود به طرفدارانش عمل کند، برای همین هم این سیاست را تحت هر شرایطی ادامه می‌دهد.

ترامپ فقط تهدید می‌کند

او هیچ اقدامی علیه ایران نمی‌کند

آمریکا در دوره ترامپ حمایت اروپا را از دست داد

این استاد دانشگاه هم‌چنین در مورد تهدید اخیر ترامپ علیه ایران در پی طرح ادعای کذب طراحی ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی گفت: صحبت در مورد حمله هسته‌ای فقط یک رفتار تهدیدآمیز است. ترامپ دوست دارد تنش را حفظ کند و به بیان تهدید علیه ایران بپردازد، همچنین ترامپ از امارات، بحرین و اسرائیل در ائتلاف سست خود برای مخالفت با ایران پشتیبانی می‌کند.

وی گفت: ترامپ فقط صحبت می‌کند و نمی‌تواند هیچ عملی انجام دهد این در حالی است، او اکنون هیچ تاثیری روی اقدامات اروپا در قبال ایران ندارد و حمایت اروپا را نیز از دست داده است.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر