کد خبر: 968311 A

شریعتی نیاسر در جلسه طرح سوال از وزیر نفت:

نماینده تهران در مجلس، گفت: در پارس جنوبی از زمانی که شروع کردید پیمانکاران داخلی مجبور شدند منتظر پیمانکار خارجی بمانند و در نهایت بعد از مدت‌ها معطلی مجبور شدیم به تصمیم درست اولیه برگردیم، چرا کار را از ابتدا به شرکت‌های داخلی واگذار نکردید؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز صحن علنی مجلس که طرح سوال از وزیر نفت بود، در سخنانی گفت: در ارتباط با میادین مشترک متاسفانه آنچه شاهدش هستیم توزیع نامتوازن به خصوص در میدان آزادگان جنوبی است، متاسفانه علیرغم احداث بیش از ۲۰۰ حلقه چاه که هر حلقه ۸ میلیون دلار هزینه دارد، تجهیزات تکمیلی را به موقع راه‌اندازی نکردیم و از این فرصت محروم شدیم.

وی ادامه داد همچنین در میدان آذر و چنگوله نیز طی بازدیدی که هفته گذشته داشتیم، مشخص شد که امکان بهره‌برداری نداریم.

شریعتی نیاسر همچنین اظهار داشت: در پارس جنوبی از زمانی که شروع کردید پیمانکاران داخلی مجبور شدند منتظر پیمانکار خارجی بمانند و در نهایت بعد از مدت‌ها معطلی مجبور شدیم به تصمیم درست اولیه برگردیم، چرا کار را از ابتدا به شرکت‌های داخلی واگذار نکردید؟

وی در ادامه افزود: در بحث صادرات گاز ما با عدم ذخیره‌سازی و صادارت به همسایه‌ها مواجه هستیم، همچنین در قرارداهای مختلف مشکلاتی ایجاد می‌شود، مثلا در مساله قرارداد با کشور ترکمنستان بدون ملاحظه شرایط کشور و شرایط اقتصادی و میزان تبادلات مالی که با این کشور داریم، متاسفانه با احتمال اینکه می‌توانیم در داوری پیروز شویم، ادعایی را مطرح کردیم و امروز می‌بنیم که ۷۵ درصد هزینه داوری را ما پرداخت می‌کنیم و طرف ترکمنستانی ما را محکوم کرد.

نماینده تهران در ادامه به وعده وزیر در خصوص استفاده از گاز فلر اشاره کرد و بیان داشت: در مساله گاز هم گفتید انجام می‌شود، این وعده شما مانند آن وعده گذشته نباشد که عمل نشد.

وی افزود: در بخش بهینه‌سازی و اصلاح الگوی مصرف نیز کار و برنامه‌ مناسبی انجام نشده است و این یکی از ضعف‌های دوران مدیریتی شما است.

بیژن زنگنه نماینده تهران در مجلس شریعتی نیاسر مالک شریعتی طرح سوال از وزیر نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر