کد خبر: 967196 A

در پیامی؛

حزب اسلامی کار درگذشت مرجع عالیقدر تشیع آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حزب اسلامی به شرح زیر است:

بسمه تعالی 

انالله و انا الیه راجعون

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا 

از میان مؤمنان مردانى‌ اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند 

"سوره احزاب-آیه ٢٣"

خبر اندوهبار و تالم انگیز ارتحال فقیه اهل بیت عصمت و طهارت(ع)،مرجع عالیقدرحضرت آیت‌الله صانعی(قدّس سرّه) موجب تأسف مقلدان،علاقمندان و شاگردان و همه دوستداران ایشان شد.

️آن فقیه معظم از برجسته ترین شاگردان حضرت امام خمینی(ره)بودند که درعین صلابت و تبحر درفقه اهل بیت علیهم السلام،به لوازم زندگی روزمره و جهان امروز نیز توجهی توام با ضرورت داشتند.

️شجاعت همراه با دیانت و عشق به اهل بیت و امام راحل(ره) از ایشان عالمی آگاه به زمان ساخته بود. بی تردید خدمات شایان توجهی که در سایه حضور طولانی در درس امام و تلاش مستمر در سال های سخت مبارزه و دوران شکوهمند انقلاب اسلامی بدست آمده بود برای ایشان دستاوردی بزرگ در پیشگاه خدای سبحان است. برجستگی شخصیت آن عالم ربانی و فتاوای هوشمندانه ایشان در عصر جدید نیزبعنوان یادگار،منشاء خیرات و برکات فراوانی برای حوزه های علمیه خواهد بود .مرحوم آیت الله صانعی همچنین از مبارزان خستگی‌ناپذیر و یاران صدیق امام خمینی(ره) بودند که علاوه بر خدمات ارزشمند به انقلاب تا پایان عمر پربرکت‌شان به آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر این دیار وفادار ماندند.حزب اسلامی کار این ضایعه بزرگ را به بیت مکرم آن مرجع بزرگوار و ملت شریف ایران تسلیت گفته و ازدرگاه پروردگار یگانه درخواست می کند تا فقیه فقیدحضرت آیت الله صانعی را با سرور و سالار آزادگان جهان حسین ابن علی(ع) محشور کند.

روابط عمومی حزب اسلامی کار

 

آیت الله صانعی حزب اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر