کد خبر: 967027 A

دهقانی سفیر ایران نزد بلژیک و اتحادیه اروپا استوارنامه خود را تسلیم «شارل میشل» رئیس اتحادیه اروپا کرد.

به گزارش ایلنا، «غلامحسین دهقانی» سفیر ایران نزد بلژیک و اتحادیه اروپا امروز ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ استوارنامه خود را تسلیم "شارل میشل" رئیس اتحادیه اروپا کرد. وی سه هفته پیش استوارنامه خود نزد کمیسیون اروپا را نیز به خانم "فوندرلاین" رئیس این کمیسیون تسلیم کرده بود. 

در این ملاقات سفیر ایران در پاسخ به سوالات رئیس شورای اروپا، آخرین تحولات مربوط به برجام و ضرورت جدیت همه اعضای شورای امنیت و شرکت کنندگان در برجام برای حفظ این سند مهم و مقابله با اقدامات غیر قانونی امریکا و اجرای کامل آن توسط همگان، مسائل منطقه ای و نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، ضرورت همکاری همه کشورهای منطقه برای حفظ صلح و امنیت و مبارزه جدی با تروریسم ، آمادگی کشورمان برای همکاری با کشورهای منطقه و اتحادیه اروپا در حوزه های مختلف و لزوم بازگشت روابط ایران و اتحادیه به شرایط عادی و ارتقای روابط اقتصادی به تفصیل سخن گفت.

شارل میشل رئیس شورای اروپا نیز ضمن تاکید بر اهمیت حفظ برجام و اجرای آن, بر اهمیت روابط اتحادیه با ایران تاکید نمود و روابط خوب میان همسایگان در منطقه را در حفظ صلح و امنیت بسیار موثر دانست و آن را بنفع اتحادیه اروپا دانست., بر اهمیت روابط اتحادیه با ایران تاکید نمود و روابط خوب میان همسایگان در منطقه را در حفظ صلح و امنیت بسیار موثر دانسته و آن را بنفع اتحادیه اروپا خواند.

غلامحسین دهقانی سفیر ایران نزد بلژیک و اتحادیه اروپا شارل میشل رئیس اتحادیه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر