کد خبر: 966702 A

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم:

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال آیت‌الله یوسف صانعی (ره) از مراجع تقلید، تاکید کرد که آیت‌الله صانعی تا آخرین روزهای حیات در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، جمهوریت نظام، حقوق مردم و یاران امام کوشا بود و در این راه صدمات و سختی‌های زیادی متحمل شد.

به گزارش ایلنا، در این پیام که روز شنبه منتشر شد، آمده است:  خبر درگذشت ناگهانی فقیه مجاهد و نواندیش آیت‌الله‌ حاج شیخ یوسف صانعی (ره)موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

در این پیام آمده است: ایشان از شاگردان و یاران بنام امام خمینی (ره) بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مناصب مختلفی چون دادستانی کل کشور و عضویت در شورای نگهبان به انقلاب اسلامی خدمت کرد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ادامه داده است: وی از فقهای نواندیشی بود که با اقتدا به استاد خود امام خمینی(ره) و با توجه به عنصر زمان و مکان، کرامت انسان و حقوق انسان نگاهی نو به فقه داشتند و علم فقه را به « فقه و زندگی » تفسیر کرد.

این پیام افزوده است: آیت‌الله صانعی باعلاقه زیاد به تحصیل و تدریس، عمر بابرکت خود را درراه اعتلای فقه شیعه، تربیت شاگردان و تألیف سپری کرد و با ترویج آراء فقهی استاد خود و همچنین سیره اجتهادی ایشان، یادگار گران‌سنگی در تحقیقات فقهی برای حوزه‌های علمیه و فقه شیعه به‌جای گذاشت.

در ادامه پیام بیان‌شده است: مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با تاسف شدید این ضایعه بزرگ را به بقیه‌الله اعظم، حوزه‌های علمیه، مراجع معظم تقلید، عموم فضلا وفق‌های اندیشمند، شاگردان علاقمندان، برادر،فرزندان داماد محترم و دیگر بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کند.

در پایان پیام آمده است: از خداوند باری‌تعالی علو درجات و حشر با ائمه معصومین (ع) را برای آن فقیه مجاهد و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل و سلامتی آرزومندیم.

مرحوم آیت الله یوسف صانعی در سال ۱۳۱۶ هجری شمسی در خانواده روحانی در روستای نیک آباد اصفهان متولد شد و در سال ۱۳۲۵ وارد حوزه علمیه اصفهان شد ودرسال ۱۳۳۰ برای ادامه تحصیل رهسپار قم شد.

یوسف صانعی آیت الله صانعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر