کد خبر: 966283 A

دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۱۰ کرسی از ساعت ۸ صبح امروز جمعه آغاز شد.

به گزارش ایلنا، در این دوره از انتخابات متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ به قبل می توانند با در دست داشتن مدارک لازم پای صندوق های آرا رفته و به نامزد موردنظر خود رای دهند.

این دوره از انتخابات در سه هزار و ۱۰۰ شعبه و ۱۰ حوزه انتخابی برگزار می شود و حدود ۱۰۰ هزار نفر هم با ستاد انتخابات همکاری می‌کنند.

اخذ رأی برای مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همه شعبه‌های حوزه‌های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» انجام می‌شود و مجموعاً تعیین تکلیف ۶ نمایندگان حوزه انتخابیه به زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ موکول شده است.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر همه افراد اعم از افراد سر صندوق، ناظر، نماینده های نامزدها، فرماندار و شورای نگهبان و همچنین و رای دهندگان الزامی است و این افراد باید با ماسک و دستکش در شعبه های اخذ رای  حاضر شوند. رای دهندگان باید از تجمع مقابل شعبه ها خودداری کرده  کنند.

سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور روز گذشته با اشاره به مهلت اخذ رای از واجدان گفت: طبق هر انتخابات مدت زمان رای گیری ۱۰ ساعت است از ۸ صبح جمعه آغاز و تا ۱۸ عصر ادامه دارد. باید  گزارشات را از استان‌ها بگیریم اگر نیاز به تمدید باشد، تمدید می‌کنیم ولی تا این لحظه تصمیمی برای تمدید وجود ندارد چون معتقدیم ۱۰ ساعت برای رای دادن مردم فرصت کافی است.

انتخابات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر