کد خبر: 965771 A

ذوالنوری در دیدار سفیر فرانسه:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غرب باید به توافقات خود در برجام پایبند باشد و بدعهدی غرب در قبال توافق هسته‌ای و دنباله روی کشورهای غربی از آمریکا در اجرای تحریم‌های ظالمانه به هیچ وجه قابل قبول نیست و انتظار جبران آن را داریم.

به گزارش ایلنا، «فیلیپ تیه بو»  سفیر فرانسه در تهران با حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون موضوعات دوجانبه و  منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه همکاری‌های فی مابین دو کشور بر ظرفیت‌های فراوان موجود میان ایران و فرانسه در حوزه های مختلف و تأثیر آن بر تحکیم و تقویت روابط دو کشور تاکید کرد.

وی با توجه به فراگیر شدن ویروس کرونا در جهان بر آثار منفی و مخرب آن در زندگی مردم جهان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری و همفکری کادر درمان دو کشور از این بحران عبور کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن توجه به مواضع فرانسه در حفظ برجام و عدم حمایت از قطعنامه تسلیحاتی آمریکا علیه ایران، تاکید کرد: غرب باید به توافقات خود در برجام پایبند باشد و بدعهدی غرب در قبال توافق هسته‌ای و دنباله روی کشورهای غربی از آمریکا در اجرای تحریم‌های ظالمانه به هیچ وجه قابل قبول نیست و انتظار جبران آن را داریم.

ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام گفت: اهانت و بی­ احترامی به پیامبر مکرم اسلام و دیگر پیامبران الهی به بهانه وجود آزادی بیان باعث جریحه­ دار شدن احساسات مسلمانان شده و موجب تشدید پیچیدگی تحولات منطقه خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر برقراری ثبات، صلح و امنیت در منطقه، گفت: دخالت کشورهای بیگانه عامل بی ثباتی و تداوم ناامنی در منطقه شده است و احترام به تمامیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی کشورها مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

نماینده قم در مجلس با توجه به نقش موثر همکاری‌های پارلمانی در توسعه و گسترش روابط دو کشور بر مراودات حوزه‌های تخصصی و کمیسیون های مجالس دو کشور تاکید کرد.

«فیلیپ تیه بو» نیز در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از تداوم و توسعه روابط پارلمانی ایران و فرانسه تبادل هیئت های پارلمانی را عامل موثری در جهت گسترش و تقویت همکاری های دو کشور در حوزه‌های مختلف دانست.

وی همچنین بر پایبندی کشورش به توافق هسته ای و حفظ برجام تاکید کرد و گفت: تداوم گفتگوها و رایزنی میان تمامی طرف های برجام می‌تواند به رفع موانع موجود منجر گردد؛ فرانسه با خروج یکجانبه امریکا از برجام مخالف است.

سفیر فرانسه در تهران حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر