کد خبر: 964170 A

پس از جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس؛

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه طرح جمعیت و تعالی خانواده به صحن علنی تا دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا منتظری در تشریح دستور کار امروز ( یکشنبه، ۱۶ شهریورماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در نشست امروز با حضور مسئولان و کارشناسانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز پژوهش‌ها و بنیاد ملی خانواده خبر داد و گفت: بررسی کلیات پیش‌نویس اولیه طرح به اتمام رسیده و بررسی نهایی آن در حال انجام است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی دو هفته آینده بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده به اتمام خواهد رسید و آن را به صحن علنی برای بررسی ارائه خواهیم کرد، افزود: البته مقرر شد طی هفته جاری نشست‌هایی را با دستگاه‌هایی که در طرح تکلیف دارند و باید وظایفی را بر عهده بگیرند مانند وزارت بهداشت، آموزش وپرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌های اقتصادی و فرهنگی برگزار کنیم تا پیشنهاداتشان را در مورد مفاد طرح ارائه کنند.

وی ادامه داد: معتقدیم اگر دستگاه‌های مربوطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نکنند و در جریان طرح قرار نگیرند با موانعی در اجرا مواجه خواهیم شد بنابراین باید از طرف این دستگاه‌ها پاسخ اقناعی داده شود.

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این طرح ضمانت اجرایی یعنی نقش و وظایف دستگاه‌ها پیش‌بینی شده است.

کمیسیون فرهنگی طرح جمعیت و تعالی خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر